Mechanika techniczna. Kinematyka. Poziom akademicki.

Pytania o rozwiązania zadań.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
maryjasz14
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2019, 23:55
Podziękowania: 1 raz

Mechanika techniczna. Kinematyka. Poziom akademicki.

Post autor: maryjasz14 »

1.Piłka wyrzucona pionowo w góe z prędkoscią V0=100m/s mineła dwukrotnie ( wznoszenie i opadanie ) punkt pomiarowy w odstępie 10 sek. Na jakiej wysokosci znajduje sie punkt pomiarowy?
2.Ciało wyhamowało na drodze 50m. Jaką miało prędkość jeśli jego przyspieszenie zmieniało się według wzoru a=-1t[m/s^2].
3.Rucha ciała jest opisany równaniami x=2+4sin(πt), y=1-3cos(2πt). Wyznaczyć prędkość w szczytowym punkcie toru ruchu.
4.Ciało porusza sie po elipsie o osiach a i b, z prędkością kątową w= πt/2. Wyznaczyć promien krzywizny toru w obu miejscach nawrotu.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Jak czytam te określenia w stylu "poziom akademicki" to mi przepona chce pęknąć :lol: gdzie są takie akademie, w których rozwiązuje się zadania ze szkoły średniej :?:
1. Rzut pionowy w górę i swobodne spadanie, czas wznoszenia = czasowi spadania więc \(\Delta t = 5 s\) trwało jeszcze wznoszenie aż do osiągnięcia maksymalnej wysokości H a potem 5 s spadanie z niej aż do wysokości punktu pomiarowego:
\(H - h = v_o \Delta t - \frac{g \Delta t^2}{2}\)
wysokość maksymalną znajdziemy z ZZE: \(mgH = \frac{mv_o^2}{2}\)

dalej sam..
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
maryjasz14
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2019, 23:55
Podziękowania: 1 raz

Post autor: maryjasz14 »

A jesteś w stanie naprowadzic mnie w kolejnych zadaniach? Tu mi bardzo pomogles.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

2. \(a = \frac{dv}{dt}\) rozdziel zmienne i scałkuj, a żeby otrzymać wzór na drogę musisz scałkować ponownie to co otrzymasz czyli zależność postaci \(v(t) = \frac{ds}{dt}\).
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
maryjasz14
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2019, 23:55
Podziękowania: 1 raz

Post autor: maryjasz14 »

No dobra. Po scałkowaniu \(a\), wychodzi mi prędkość \(V=-\frac{1}{2}\cdot t^{2} + C\) i co zrobić ze stałą całkowania?
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

nic , całkuj dalej
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ