Mechanika techniczna, trudność w rozwiązaniu trzech zadań

Pytania o rozwiązania zadań.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
reliantification
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2018, 07:35
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Mechanika techniczna, trudność w rozwiązaniu trzech zadań

Post autor: reliantification »

Witam, przygotowuję się do poprawy mechaniki technicznej, muszę mieć przerobione 6 zadań które dostałem od Profesorki, trzy z nich zrobiłem już we własnym zakresie. Ale z pozostałymi trzema zadaniami mam niestety bardzo duży problem... Proszę o pomoc.

Zadanie 1:
Dla kuli o ciężarze G zawieszonej na linkach przymocowanych w punktach A i B (jak na rysunku). Proszę zaznaczyć reakcję w punktach A i B oraz wyznaczyć je. Scharakteryzować typ więzów, do których należy linka i jak ogranicza ją ruch.
Obrazek

Zadanie 2:
Przyśpieszenie normalne kabiny wirówki jest stałe, równe an. Odleglość kabiny od osi obrotu jest równa r. Ile wynosi przyspieszenie styczne? Zaznacz na rysunku wektory prędkości i przyśpieszeń w układzie naturalnym. (Nie wiem czy dobrze zaznaczyłem na rysunku).
Obrazek

Zadanie 3:
6. Nieważka sztywna tarcza kołowa o promieniu r1 z doczepionymi na obwodzie czterema masami m kg każda, wiruje z prędkością kątową w1. Ile wynosi kręt tego układu?
Obrazek

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ