Statystyka-Studia-Zadanie

Pytania o rozwiązania zadań.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Sidd
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2016, 16:48

Statystyka-Studia-Zadanie

Post autor: Sidd »

Witam serdecznie! Zwracam się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zadania ze statystyki. Ciężko jest mi to ogarnąć, próbuję googlować i niestety na nic moje próby. Zadanie wygląda następująco:
-Mam zgromadzić dane statystyczne dla liczby ludności, urodzeń, zgonów, przyrostu naturalnego, ruchów ludności naturalnych i nienaturalnych obejmujących województwo podkarpackie i jakiś region z kraju sąsiedniego (np. jakiejś bawarii, czy innego regionu).
-Dane mają obejmować lata 1990-2015
-Mają być podawane co 5 lat, a więc potrzebuję danych z 1990, 1995, 2000, 2005, 2010, 2015 r.
-Jakieś krótkie wyjaśnienie gdzie można odnaleźć te dane.
Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc z tym zadaniem :) Dla pomocnika, który zechce umilić mi moje święta będę miał skromny prezent w postaci doładowania za 10 zł :) Skromnie, ale zawsze coś :) Dzięki!!!
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Poproś o to rząd Bawarii.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Belissar
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:50
Podziękowania: 21 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:

Post autor: Belissar »

Ja z lekcji geografii w szkole średniej pamiętam że podobnie fascynującymi danymi zasypywano nas z tablic geograficznych - taka książeczka z mnóstwem informacji statystycznych dotyczących poszczególnych województw czy krajów. Dane których szukasz są jednak na tyle szczegółowe, że nie znajdzie się ich raczej w pierwszych lepszych tablicach licealnych - możesz spróbować szczęścia w bibliotece uniwersyteckiej.
Inne źródło to oficjalnie raporty GUS-u, jak ten tutaj: http://stat.gov.pl/files/gfx/portalinfo ... y_2015.pdf
- ctrl+f i znajdziesz to co ci potrzebne dla podkarpacia, dla niektórych roczników w tym dokumencie, dla pozostałych może w innym będziesz miał więcej szczęścia. Jeśli chodzi o kraj sąsiedzki, to cóż - albo jakieś dobre tablice z biblioteki, albo oficjalne raporty statystyczne odpowiedników naszego Głównego Urzędu Statystycznego - inne źródło tak dokładnych danych raczej nie poda.
ODPOWIEDZ