Wykres fazowy

Pytania o rozwiązania zadań.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Monika12345
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2015, 21:32
Płeć:

Wykres fazowy

Post autor: Monika12345 »

Cześć! Mam do rozwiązania nastepujące zadanie:
Opisz zachodzące zmiany podczas chłodzenia z zakresu ciekłego stali zawierającej 0,2% C naszkicuj otrzymaną mikrostrukturę oraz podaj względną zawartość poszczególnuch faz i składników strukturalnych.

Domniemam, ze powinnam narysować wykres fazowy i policzyć zawartość % poszczególnych faz. Ale tak :czy do wykresu nie powinnam znać temperatury żeby moc użyć reguły dźwigni ? Czy bedzie to wykres dwuskładnikowy (tak mi sie wydaje) czy ten bardziej skomplikowany z przemianą eutektyczną? Help czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć ?:)

Ps. Dopiero zaczynam studia i to moje pierwsze tego typu zadanie więc proszę o wyrozumiałość :)
Pozdrawiam
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6270
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Monika12345
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2015, 21:32
Płeć:

Re: Wykres fazowy

Post autor: Monika12345 »

Ok, dzièkuję
Widziałam to ale czy efekt finalny nie powinien wyglądać jakos tak: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _1.svg.png
Z wypisanymi przy poszczególnym "kwadraciku" zawartości np 70% alfa w C itd wyznaczone metodą dźwigni? Tylko w dalszym ciagu nie wiem jak mam narysować wykres bez znanych temperatur bo od tego zależy w którym miejscu przetnie się z likwidusem/ solidusem więc i wynik. Rozumiem, że Są przeniesione z krzywych chłodzenia ale tu raczej nie mam jak ich stworzyć przy tych danych....
ODPOWIEDZ