Projekt okularów - naprężenia dopuszczalne oprawek

Pytania o rozwiązania zadań.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Ksania
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2015, 13:45

Projekt okularów - naprężenia dopuszczalne oprawek

Post autor: Ksania »

Witam.

Muszę przygotować projekt okularów wraz z doborem materiału oraz obliczeniami wytrzymałościowymi. Doboru materiału dokonałem i przygotowałem projekt w autoCADzie oraz Inventorze. Należę do wydziału chemicznego i wymagane od nas na projekcie są uproszczone obliczenia wytrzymałościowe.

Po analizie książek Pana Orłowskiego oraz jednej z wydawnictwa PG wybrałem dwa zagadnienia do onliczenia, na które zgodził się prowadzący.

Pierwszym z nich jest, gdy belka jest utwierdzona z dwóch stron nieruchomo w ścianach, a na całą długość belki działa siła q. Mam wyznaczyć maksymalne naprężenia nieniszczące materiału. Wiem, że muszę wyznaczyć maksymalny moment gnący ( przekrój belki to prostokąt), żeby określić sigmamax i porównać do Kg które mieści się w zakresie 2<x<3.

Drugi przypadek, który mam wyznaczyć to jak belka jest rozciągana z dwóch stron. Mam wyznaczyć naprężenia dopuszczalne, które nie zniszczą materiału.

Są to przypadki, które mają symulowac zachowanie materiału podczas umieszczenia w nich szkieł kontaktowych.

Bardzo bym prosił o pomoc, bo jak wyznaczam belkę umieszczoną na podłogach, jedna ruchoma a druga nie, to wyznaczał sigmamax. Niestety z tymi przypadkami nie umiem sobie poradzić. Prosił bym o pomoc.

Z wyrazami szacunku
Ksania
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

To może przeanalizuj jeszcze raz książki p. Orłowskiego i wybierz sobie łatwiejsze przykłady.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Ksania
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2015, 13:45

Post autor: Ksania »

Na pewno bym poszedł do tak przyjemnego korepetytor ;*
ODPOWIEDZ