Nie mogę zrozumieć Próżnych prawd

Co wam tylko przyjdzie do głowy.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
mchinjaws
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2022, 11:52
Płeć:

Nie mogę zrozumieć Próżnych prawd

Post autor: mchinjaws »

Próbowałem i próbowałem znaleźć sposób na zracjonalizowanie bezsensownych prawd, ale wydaje mi się, że nie mogę znaleźć takiej, która ma dla mnie sens. Każdy podany mi powód, dlaczego bezsensowna prawda jest, no cóż, prawda, wydaje się niekompletny. Oto niektóre z tych, o których mogę pomyśleć:

„Nie możesz obalić bezsensownej prawdy, więc nie może być fałszywa! To musi być prawda!”, ale nie możesz też DOWODOWAĆ, że bezsensowna prawda jest prawdziwa! Czy nie byłoby prościej podać jej wartość jako N/A czy coś takiego? Dlaczego to MUSI być prawdą?

„To NAPRAWDĘ nie ma znaczenia, jaka jest wartość prawdy, więc równie dobrze możesz po prostu powiedzieć, że to prawda!”, więc czy to sprawia, że ​​​​prawdy próżniowe są jak konwencja? To nie ma dla mnie sensu. Istnieją ważne stwierdzenia, które są wyraźnie udowodnione Z pustymi prawdami. Na przykład zestaw pusty jest podzbiorem dowolnego zestawu; potrzebujesz bezsensownych prawd, aby to udowodnić. Czy wszystkie takie stwierdzenia byłyby tylko konwencją? Jak to możliwe?
ODPOWIEDZ