Pomysł naukowy

Co wam tylko przyjdzie do głowy.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Ewuniak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2018, 09:05

Pomysł naukowy

Post autor: Ewuniak »

Mam świetny pomysł.Mam go opracowanego ale tylko w teorii.Nie mogę zbyt dużo napisać.Potrzebuje pieniędzy.Może jakaś zbiórka?Albo dofinansowanie?Co radzicie?
arksoftware
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 24 maja 2016, 11:44
Otrzymane podziękowania: 9 razy
Płeć:

Post autor: arksoftware »

Moim zdaniem to zależy od samego pomysłu i co chcesz dzięki niemu osiągnąć.

Jeśli realizacja pomysłu pozwoli na dość łatwe stworzenie innowacyjnego produktu, którym zainteresowany będzie przeciętny konsument, to możesz zorganizować tzw. crowdfunding. Polega to na tym, że ludzie wpłacają niewielkie kwoty w zamian za obietnicę otrzymania gotowego produktu za pewien czas. Jest wiele platform ułatwiających zbiórki, np.:
https://www.kickstarter.com/
https://polakpotrafi.pl/

Jeśli Twój pomysł ma potencjał biznesowy, lecz nie chcesz sama rozwijać produktu albo byłby to produkt niszowy, to możesz spróbować zainteresować swoim pomysłem firmy z branży. Jeśli pokażesz, że dzięki Twojemu pomysłowi ich firma może wprowadzić innowację lub ulepszyć swoje produkty, to mogą być zainteresowani dofinansowaniem Twoich badań, o ile będziesz wiarygodna.

Natomiast jeśli Twój pomysł jest czysto naukowy i bardziej interesuje Cię np. publikacja w czasopismie naukowym niż komercjalizacja, to pozostaje kontakt z jakąś instytucją badawczą. Znajdź profesora w Polsce lub za granicą, który zajmuje się pokrewną tematyką. Uniwersytety dostają tzw. granty od instytucji rządowych, europejskich lub od prywatnych firm na prowadzenie interesujących badań. Jeśli Twój pomysł będzie pozytywnie zaopiniowany, to istnieje szansa, że dostaniesz pieniądze na badania (pod warunkiem, że zwiążesz się z tą instytucją, np. zatrudnisz się w niej lub otworzysz przewód doktorski).
Matematyka: Generator zadań - darmowa apka dla Androida generuje losowe zadania i pokazuje pełne rozwiązania
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Poszukaj sponsora..ja np. mógłbym zainwestować coś w dobry pomysł pod pewnymi warunkami ;) istotne jest ile potrzeba na rozruch :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Ewuniak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2018, 09:05

Re: Pomysł naukowy

Post autor: Ewuniak »

Mam tę strone [] co wy na to?
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

To tylko o reklamę ci chodziło :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ