Nazewnictwo tematów

Propozycje zmian i nowych funkcjonalności w serwisie.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
pani_w_obuwniczym
Moderator
Moderator
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:16

Nazewnictwo tematów

Post autor: pani_w_obuwniczym »

Witam!
Jedyną rzeczą, która mnie denerwuje na tym forum to nazewnictwo tematów przez użytkowników. Nie wiem czy tylko ja sie czepiam czy reszcie też to przeszkadza. Temat postu chyba nie powinien brzmieć tak: "Pomóżcie mam 1/2 z matmy" albo "funkcja"

IMO, my - użytkownicy, powinniśmy coś z tym zrobić:

:roll: po pierwsze Zwracajmy uwagę na to, czego dokładnie dotyczy nasze zadanie i te istotne informacje umieszczajmy w tematach, np. "Funkcja kwadratowa - miejsca zerowe".
Dlaczego tak? - temat o konkretnej nazwie szybciej przyciągnie użytkownika, który może rozwiązać nasze zadanie, a druga kwestia jest taka, że obsłudze forum łatwiej będzie przenosić takie tematy, bez zagłębiania się i czytania - może teraz nie ma takiego ruchu, ale jak sie zacznie rok szkolny, to pewnie będzie.

:roll: po drugie Nie używajmy w temacie niepotrzebnych zwrotów - "pomóżcie" "ratunku" - to do niczego nie prowadzi, a Ci, którzy myślą, że takie zadania beda szybciej rozwiązane, mylą się - twierdze tak tylko z tego względu, iż ja nie traktuje priorytetowo takich tematów. Być może jest inaczej.

Czekam na opinie innych użytkowników.
Pozdrawiam,
Pani w obuwniczym :mrgreen:

Wiem, podobny temat istnieje, ale może ktoś jeszcze przeczyta, jak nie będzie odzewu to usunę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ