Sugestie

Propozycje zmian i nowych funkcjonalności w serwisie.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

szkoda tylko czasu joli :( tyle się biedaczka napisała a tu wszystko znika

mam nadzieję że tu nie zajrzy, bo się nam kobiecina załamie :(
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Ja nie wiem, czy jest jakaś rada na te skany. Nie znam się na tym. Ale wydaje mi się, że rozwiązujący też powinni rozwiązania zapisywać, a nie skanować. Jeśli tego wymagamy od innych... :wink:
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

a co do tego co pisze irena, myślę że jest gro zadań, które nie tylko nie mają już rozwiązań bo zniknęły ale są też takie, które mimo posiadanych odpowiedzi, ostatecznie nie doczekały się rozwiązania

pisałem kiedyś z właścicielami serwisu o tym aby wrzucać zadania z forum do bazy zadań na stronie i np oznaczać tematy:

temat: "Równanie kwadratowe [DODANO]" oznaczałby że zadanie jest rozwiązane i dodane do bazy zadań, niestety to dodawanie jest ciut skomplikowane ponadto właściciele uznali że zadań jest już dużo i że skupiają się na zadaniach ze studiów

edit: i na zadaniach testowych pod nową maturę
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

ewentualnie niech użytkownicy, po rozwiązaniu zadania, zmieniają temat i dopisują np

Odpowiedź:
ktoś zadaje zadanie, np: Twierdzenie Talesa
wchodzi irena i rozwiązuje
rozwiązanie jest zrozumiałe dla zadającego ;) i np poprawne (wyniki się zgadzają, z tymi które posiada rozwiązujący)
zadający zmienia temat na Twierdzenie Talesa

Odpowiedź:

irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Ja poczekałabym na wypowiedź właścicieli serwisu. Bo to jest ogrom pracy.
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

to zależy którą zmianę masz na myśli, jeśli chodzi o zmianę w regulaminie to kwestia kilku minut :) jeśli chodzi o dodawanie zadań, to wystarczy aby przemyślano jakiś sposób na oznaczanie zadań, które już zostały rozwiązane, automatycznie (czyli wyszczególnić tematy, w których już padło podziękowanie) lub przez użytkowników, dodawali by w temacie

Odpowiedź: , lub nawet osoby, które rozwiązują

irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Ja piszę o zadaniach rozwiązanych, do których rozwiązania zniknęły i o tych, które są jako nierozwiązane, a być może już gdzieś rozwiązanie się pojawiło.
Samo przeglądanie tematów rozwiązanych i wybranie z nich takich tematów, do których odpowiedzi zginęły, zajmie dużo czasu...
A co do regulaminu- nigdzie nie jest napisane, że rozwiązujący nie mogą wrzucać skanów.
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

jak ja widzę skan zadania, to od razu wyrzucam do śmietnika powołując się na ten punkt regulaminu:

Nie zamieszczaj linków do zeskanowanych stron książki - wpisz treści zadań, których nie umiesz rozwiązać.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Tak, ale ten wpis dotyczy wrzucanych zadań, a nie odpowiedzi. Ja mówię o tym, żeby ci, co rozwiązują też zapisywali rozwiązania, a nie wrzucali skanów.
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Przepraszam, źle przeczytałem o kim piszesz :)
Nie wiem czy to jest "zakaz" sensowny, ale z drugiej strony jest kilka osób które rozwiązuje dużo zadań, więc można by było takie ograniczenie wstawić.
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6587
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Rozwiązującym dałabym wolną rękę.
W sumie powinni mieć jakieś przywileje, więc niech rozwiązania zadań wrzucają jak chcą.
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Anka, tylko co z rozwiązaniami, które po roku (a może szybciej) znikają?

Ja jestem za tym aby zdjęcia w rozwiązaniach przedstawiały tylko to, czego nie można zapisać w latexie, czyli rysunki figur czy brył, "drzewka" prawdopodobieństwa, itp.

Przywileje rozwiązującym tak, ale kosztem czego? Myślę że im szybciej zapadnie jakaś sensowna decyzja tym mniej rozwiązań nam "zniknie". Do tego należy pamiętać aby niezbędne rysunki wstawiać na forum, a nie na inne serwery z obrazkami.
Awatar użytkownika
domino21
Expert
Expert
Posty: 3725
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 1298 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: domino21 »

No tak.. przeczytałem wszystko i uważam, że Pol ma rację, to jest dobry sposób na zachowanie `ulotnych` linków. Ale, żeby nie było, że jestem taki dobry :D

Uno: Ania, swego czasu była nagonka nie pamiętam z czyjej strony, aby Galen zaczął używać texa - nauczył się, wiele myślę go to nie kosztowało, więc i my (moderatorzy) dalibyśmy radę ogarnąć z tymi obrazkami ;)

Duo: O ile mnie pamięć nie myli to dodawanie obrazków w formacie .jpg nie była dostępna od samego początku tej funkcjonalności; właśnie z tego powodu może wielka część społeczności wrzucała fotosy na zewnętrzne portale

Tres: Sam edytowałem niedawno posta pobierając plik z linku i wrzucając go od siebie z komputera na forum --> polecam ;)

Quatro: Kto z nowych użytkowników będzie przestrzegał regulaminu? Powiedzmy, że to pytanie retoryczne.. :?
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6587
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Domino, Galen to jednak ona, a nie on :D

Poza tym ja tylko zwróciłam uwagę, że mogłaby w końcu zacząć używać latex-a.

A może by też dodać te znaczki oznaczające płeć?
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
Awatar użytkownika
domino21
Expert
Expert
Posty: 3725
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 1298 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: domino21 »

oj próbowałem do tego dojść kim jest Galen, ale poprzestałem na formie bezosobowej ;)

Ania, podobno z tym za dużo roboty.. ;/
ODPOWIEDZ