Sugestie

Propozycje zmian i nowych funkcjonalności w serwisie.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
MonCalamari
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2009, 14:34

Sugestie

Post autor: MonCalamari »

Szukalem i nie znalazlem. Zakladam ten topik dla ludzi ktorzy maja jakas sugestie w dzialaniu strony lub forum. Moze ktos go podpnie. :)

Moja sugestia wiaze sie z wyswietlaniem zadan dla szkoly sredniej. Uwazam ze mozna by wprowadzic jeszcze jadna kryterie wyswietlania zadan losowych czy tez zestawami tzn - poziom podstawy lub rozszerzony. Wydaje mi sie ze ma to sens. Czekam na komentarze. :))
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1861
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Przeczytaj pierwszą odpowiedź tutaj
http://www.zadania.info/pomoc
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6585
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

A może by tak dodać działy: 'Liczby zespolone' i 'szkoła podstawowa'?
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Wydaje mi się, że można by przemyśleć propozycję Ani. Chyba dobrze byłoby dodać dział dla szkoły podstawowej, nawet nie dzieląc na kategorie tematyczne. Bo jeśli ktoś chce wrzucić zadanie na poziomie szkoły podstawowej, to nie ma gdzie (dzisiaj wrzuciła jedno takie zadanie mama ucznia, nie mając wyboru- do szkoły średniej).
A ja się bardzo ucieszyłam, że mama chciała pomóc dziecku. Tyle, że rozwiązałam mu zadanie z... układem równań... Poprawiłam dopiero po tym, jak napisała, że dziecko jest w czwartej klasie i tego rozwiązania nie rozumie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Dział dodany.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Bardzo się cieszę. Dziękuję. Myślę, że może się przydać. Pozdrawiam
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Nie moge złapać zadania nierozwiązanego (bo są szybsi - czyt. zdolniejsi :P) to chociaż o propozycjach napisze :)

Zasada a raczej informacja, którą np dodamy do regulaminu, mówiąca żebyśmy starali się NIE wrzucać obrazków (czy to całych rozwiązań czy tylko części zadania) na serwery z obrazami, ale używali do tego opcji "dodaj załącznik". Ponieważ serwery zewnętrzne (niektóre) mają to do siebie że usuwają takie pliki po jakimś czasie i nici z rozwiązania. To powinno się tyczyć osób które rozwiązują, jak i tych, które zadania wstawiają.
Plati
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 132
Rejestracja: 17 gru 2009, 19:28
Podziękowania: 45 razy

Post autor: Plati »

to byłoby jakieś rozwiązanie co do skanów. Trochę nie rozumiem dlaczego ich nie można wstawiać. Gdyby tak dałoby się wstawić skan via załącznik byłoby lepiej. Ciężko się mi przekonać do tex, zwłaszcza wtedy, gdy wpisuję ułamki piętrowe.
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6585
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Plati, jak potrenujesz tex to i z ułamkami piętrowymi sobie poradzisz.
Ja texa opanowałam więc i Ty, jako dużo młodszy ode mnie, sobie z nim poradzisz.

Ja osobiście zabroniłabym wrzucać skany z treścią zadań (w formie załaczników także). Jak ktoś chce, żeby ktoś inny pomógł mu w rozwiązaniu zadania, niech chociaż się trochę wysili i poda to zadanie w zapisane za pomocą tex-a. (czy jak to tam poprawnie powinno się nazywać)
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Jestem za. Ja też mozolnie uczyłam się LATEXa. I jakoś mi się udało. Plati! Tobie też się uda. A trochę podpowiedzi masz zawsze pod ręką. wystarczy zobaczyć podgląd.
Jestem za tym, żeby nie wrzucać skanów zadań, które można zapisać przy użyciu LATEXa.
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6585
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Pobrałam rozwiązanie Joli z http://www.plikos.pl/1aqg/skanowanie0001.jpg.html
Niestety nie da się tego dołączyć jako załacznik.
Wyskakuje błąd:

Request Entity Too Large
The requested resource
/posting.php
does not allow request data with POST requests, or the amount of data provided in the request exceeds the capacity limit.
Apache/2 Server at forum.zadania.info Port 80


Pewnie plik jest zbyt duży.
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Mnie udało się ten plik otworzyć. ale kiedyś przeglądałam starsze zadania- zeskanowane rozwiązania zostały usunięte. Myślę więc, że trzeba by się za nie pomału wziąć i odtworzyć te rozwiązania. Bo figurują jako zadania rozwiązane, a odpowiedzi nie ma...
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Ja osobiście zabroniłabym wrzucać skany z treścią zadań
anka, to już jest zabronione w regulaminie:

Nie zamieszczaj linków do zeskanowanych stron książki - wpisz treści zadań, których nie umiesz rozwiązać.


czasami jednak trzeba wrzucić jakiś obrazek albo osoba, która rozwiązuje, chce rozwiązanie wstawić w postaci skanu, czego nie będziemy zabraniać

rozwiązania joli, no właśnie, bardzo dużo rozwiązała zadań i bardzo dużo wrzuciła skanów, które znikają (począwszy od najstarszych) co jest normalne, np plik nieaktywny (nikt go nie ściągnie) 30 dni jest usuwany automatycznie

np. w temacie http://forum.zadania.info/viewtopic.php ... =plikos.pl
jest kilka skanów joli i żaden nie jest już aktywny

co do ograniczenia skanu, no to nic nie poradzę, ale w jakiś sposób wg mnie powinno się znaleźć rozwiązanie problemu znikających rozwiązań
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Myślę, że trzeba będzie się wziąć za rozwiązanie i napisanie po prostu rozwiązań na nowo, bez skanowania...
ODPOWIEDZ