Pady serwera

Propozycje zmian i nowych funkcjonalności w serwisie.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Pady serwera

Post autor: robbo »

Po południu zaczynają pojawiać się dotkliwe przeciążenia serwera. Mamy już zamówiony nowy serwer, więc w przeciągu kilku dni problem powinien być rozwiązany.
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Jesteśmy już po zmianie serwera, więc powinno być już trochę lepiej.
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Jak każdy z pewnością zauważył, przez ostatnie dwa dni przeżywaliśmy dość poważne przeciążenie serwisu. Niestety tego typu problemu nie da się rozwiązać w jeden dzień, więc nie było na to specjalnej rady. Jednym z doraźnych zabiegów było częściowe zablokowanie forum (strony głównej), co nieznacznie poprawiło sytuację. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się aż takiego ruchu na stronie i stąd te problemy. Wiadomo jak takich sytuacji uniknąć w przyszłości, ale jak pisałem nie da się tego zrobić w jeden dzień.

Swoją drogą to ja na prawdę nie rozumiem jaki sens ma ściąganie próbnych matur o 22 w noc przed egzaminem. Szczerze bym wam radził raczej się wyspać, ale widać wiele osób wciąż ma nadzieje nadrobić poprzednie 3 lata.
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6587
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Nie bardzo wiem gdzie to wpisać.

Przy próbie wysłania odpowiedzi na topik wyskakuje mi błąd:

string(158) "./indexer --rotate --config /var/www/Sphinx/conf/sphinx.conf index_phpbb_a556b4bf38c7764271c9bacc4d3d793d_delta >> /var/www/Sphinx/data/log/indexer.log 2>&1 &" [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 2437: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/search/fulltext_sphinx.php:677)

Wracam na topik, i wysyłam powtórnie i jest już ok.
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
Awatar użytkownika
domino21
Expert
Expert
Posty: 3725
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 1298 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: domino21 »

u mnie to samo.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

A ja myślałam, że tylko u mnie coś nie gra. Teraz też mam ten problem.
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Tak, to moja wina. Zmienialiśmy silnik wyszukiwania wiadomości na forum i jak zwykle nie wszystko poszło tak jak powinno.
Awatar użytkownika
domino21
Expert
Expert
Posty: 3725
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 1298 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: domino21 »

nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, ale gdy chcę przejrzeć recenzję np.: http://www.zadania.info/n/1181098 nie wyświetla mi się strona, a jakiś błąd
Fatal error: The file ../Obce/forum/styles/apo-old/template/bbcode.html is missing. in /var/www/ZadNet/Obce/forum/includes/bbcode.php on line 150
a jak inni użytkownicy? robbo, zerknij na to w wolnej chwili
ODPOWIEDZ