Płatności w serwisie

Propozycje zmian i nowych funkcjonalności w serwisie.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Płatności w serwisie

Post autor: robbo »

Jak pewnie zauważyliście, nadeszły nieuchronne zmiany w działaniu serwisu http://www.zadania.info
- pdfy mogą pobrać tylko zalogowani użytkownicy
- został ustalony dzienny limit 5 pdfów
- niektóre zestawy zadań zostały zablokowane
- wprowadzony został abonament, który znosi wszystkie powyższe ograniczenia.

Cóż, jest jasne, że Wam się te zmiany nie spodobają, ale jest to w tej chwili jedyny sposób na dalszy rozwój serwisu. Jeżeli ma to dla Was jakiekolwiek znacznie, to wszystkie uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wzbogacenie strony w nowe treści i funkcjonalności. Przede wszystkim chcemy znacznie zwiększyć ilość zadań w bazie, ale są też inne rzeczy do zrobienia.

A tak z innej beczki, to nie wydaje mi się, żeby wprowadzone opłaty były jakieś super wysokie, ale śmiało piszcie co o tym myślicie.

Szczegółowe informacje o abonamencie można znaleźć tu
www.zadania.info/abonament
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6585
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Z przyjemnością informujemy o zaksięgowaniu płatności za abonament w serwisie http://www.zadania.info.

Aktulana data ważności abonamentu: 07-06-2009

Dziękujemy za wsparcie rozwoju naszego portalu i życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce.

--------------------------------------
Wiadomość wysłana automatycznie przez serwis http://www.zadania.info

---
Bonus dla aktywnych forumowiczów.

Tylko że ja nie wpłacałam żadnych pieniędzy. O co tu chodzi?
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Przeczytaj na samym dole. Reszta treści to automat.
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6585
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

No tak, nie zwróciłam uwagi na ten dopisek :D
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

Dzięki za bonus ...


PS. Kiedyś można było sobie wykupić rangę VIP na rozwiązania zadań na forum... Czy ten pomysł zaniechano, czy może są teraz dwa różne abonamenty...
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Postanowiliśmy, że na forum nie będzie żadnych płatności (nawet w planach).
erwilka
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:26

Post autor: erwilka »

....

brak słów..

zawiodłam się na tym serwisie..
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Uprzedzając chór zawiedzionych maturzystów napiszę, że wprowadzone niedawno opłaty to aktualnie jedyny sposób na pokrycie bieżących kosztów utrzymywania serwisu. Docelowo fajnie by było, gdyby udało się w całości przeżyć z reklam, ale na razie tak nie jest. Ponadto nie wiem czy tak bardzo wam by się podobały wyskakujące popupy itp.

Ponadto staraliśmy się tak wprowadzić ograniczenia, żeby tylko minimalnie utrudnić wam korzystanie z dostępnych zasobów. Nadal dostęp do rozwiązań zadań jest bezpłatny. Płatności są tylko za dodatkowe atrakcje: próbne matury, niektóre poradniki, pdf-y.

No i na koniec, dodam, że nie uważam, żeby SMS za 2,44 to była jakaś zaporowa cena za ściągnięcie rozwiązań próbnej matury. Przy okazji my z tej kwoty i tak dostajemy poniżej 1zł i to przed zapłaceniem podatku.

Tak to wygląda z naszej strony.
Natmat
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:32

Post autor: Natmat »

Tak, jasne, łatwo Wam mówić, a My biedni maturzyści, takie 2,44 to co dla niektórych sporo kasy. Niezbyt satysfakcjonujące tłumaczenie.
Awatar użytkownika
Fl3t05
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:08

Post autor: Fl3t05 »

To, że serwis musi się z czegoś utrzymywać to jedna sprawa, a to, że robicie ludzi w konia, to druga.

Rozumiem, że aby utrzymać serwer potrzebne są pieniądze i to nie małe. Sam prowadzę spory serwis i również nie jesteśmy (ja i reszta ekipy) w stanie samodzielnie pokryć kosztów serwera. Pomijam już fakt, że większość serwisów utrzymuje się przy pomocy dobrowolnych składek od userów, a nie na zasadzie kont premium, dodatkowych bajerów i tak dalej. Składka powinna być dobrowolna, dana z czystego serca, a nie na zasadzie "wykupowania" kolejnych bajerów w serwisie.

Ale nie o to mi się rozchodzi. Problemem jest to, że nie podaliście na stronie głównej informacji o tym, że zadania do matur będą płatne. Tak, wiem, że było to napisane na forum, ale jaki odsetek osób odwiedzających stronę wchodzi na forum? Wy najlepiej wiecie, że niewielki. Postawcie się w sytuacji przeciętnego maturzysty (np. mojej): wchodzę na stronę zadania.info, widzę dość szczegółową informację nt próbnych matur, cały terminarz, zasady i tak dalej, ale nie widzę nawet słowa o tym, że rozwiązania mogą być płatne. Do głowy by mi nie przyszło, że gdzieś tam na forum, którego nie odwiedzam jest napisane, że trzeba zapłacić. Zadowolony, że są jednak profesjonalne serwisy, zrobiłem wczoraj maturę i niecierpliwie czekałem na wyniki. Dopiero, gdy zobaczyłem, że trzeba płacić wszedłem na forum. I się załamałem.

Nie chodzi mi o to, że jestem skąpy i mi szkoda. Chodzi mi o to, że to co robicie nie jest profesjonalne. Napisanie na stronie głównej o maturach i zupełne pominięcie informacji o tym, że będą płatne, to po prostu szczyt bezczelności. Uznaliście zapewne, że zdesperowany maturzysta wyśle tego nieszczęsnego sms-a za 2,44zł żeby jak najszybciej poznać wynik. Strasznie niesprawiedliwe podejście, zupełny brak profesjonalizmu i (przepraszam, że to mówię, ale...) chamstwo.

Z chęcią bym wspomógł serwis, bo wykonujecie naprawdę kawał dobrej roboty. Ale przy takim podejściu do osób, które ten serwis odwiedzają, nie widzę sensu. Czuję się oszukany i niestety kończę zabawę z tym serwisem. Jest wiele innych, nie wiem dlaczego mam zaglądać akurat tutaj, skoro mnie robicie w bambuko.

Pozdrawiam.
Natmat
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:32

Post autor: Natmat »

W pełni zgadzam się z Fl3t05 , uważam że to nieuczciwe zagranie. Myślałam, że to super, że na prawdę robicie "coś" dla Nas tzn. biednych maturzystów, ale swoją drogą teraz widzę, że to na prawdę bardzo dobry pomysł na zarobienie na ten serwer (ok, ale w taki sposób, żerując na maturzystach, którzy zrobią te wasze matury i zniecierpliwieni czekają na rozwiązania, a tu takie rozczarowanie, i czuję się bardzo wykorzystana i szczerze mówiąc bardzo rozczarowana, bo bardzo czekałam na te matury i nawet poleciłam znajomym-oczywiście nie mówiąc im nic o płatnościach za rozwiązania,gdyż sama o tym nie wiedziałam- sądzę iże przez to wielu ludzi zrezygnuje z tej jak Wy to napisaliście "zabawy"). Mogliście przynajmniej pomyśleć żeby zamieśić rozwiązania płatne już dziś, a darmowe gdzieś np.w środę, i tak pewnie znaleźliby się tacy którzy wyupiliby te rozwiązania już dziś, nie czekając do środy. Zawiedliście moją nadzieję na bezinteresowność ludzką, pomoc Nam maturzystą...na których i tak wszyscy chcą tylko zarabiać :-( Przemyślcie sprawę, bo nie tylko ja czuję się poruszona.
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

Ja akurat dostałam bonus na rozwiazania wiec moze nie powinnam sie wypowiadac... ale...

sama kiedys prowadzilam pewien serwis, ale dalam sobie spokoj, bo koszty utrzymania drastycznie wzrastały...

myśle że oplaty naprawde nie są duże, jest wiele form platnosci, przez to wygodnie mozna zaplacic...

ile kosztuje zbior z zadniami, znacznie wiecej...

np. zbior Pazdro, kolo 30zł, 10 arkuszy (wszystkie sa n a forum) + kolejne 10 arkuszy przygotowanych przez zadania.info + blisko 2500 zadan na forum + poradniki i wiele wiecej...

mysle ze te platnosci, o ile nie beda znaczaco wzrastaly i o ile nie bedziecie dodatkowych znaczacych ograniczen dla osob bez abo...

to myśle, ze te platności są nie tylko wskazane, ale są wobec nas fair...

pozdrawiam

Wedlug mnie zawsze bedziecie najlepszym serwisem matematycznym...

Powodzeniai zapału do dalszej pracy!
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

Co w tym wszystkim jest niesprawiedliwe, to te wszystkie zarzuty i ton wypowiedzi. Ludzie, piszecie, jakby Was ktoś nieziemsko wykorzystywał, wyłudzał.
Myślałam, że to super, że na prawdę robicie "coś" dla Nas tzn. biednych maturzystów....
Zawiedliście moją nadzieję na bezinteresowność ludzką, pomoc Nam maturzystą...na których i tak wszyscy chcą tylko zarabiać
No rzeczywiście, zaraz wyjdzie na to, że pobieranie symbolicznych opłat za te matury to super szybki sposób na kasę...
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Przyjmując z pokorą Wasz gniew jeszcze kilka uwag
- Abonament zostaje na dobre. To jest przemyślana decyzja (łącznie z konsekwencjami) i nie ma w tej chwili od tego odwrotu.
- Nie ma planów zmian wprowadzonych ograniczeń. W szczególności rozwiązania zadań zawsze będą za friko. Nie ma też planów grzebania przy forum. Tu nie będzie żadnych płatności. Również cennik nie będzie zmieniany.
Mogliście przynajmniej pomyśleć żeby zamieścić rozwiązania płatne już dziś, a darmowe gdzieś np.w środę...
Trochę tak będzie. Wszystkie zadania, które znalazły się w arkuszu są też wpisane jako pojedyncze zadania. W tej chwili dostęp do ich rozwiązań jest zablokowany, ale ta blokada zostanie usunięta po 7 dniach. Oczywiście osobnym problemem jest wyszukanie tych zadań. Sam arkusz pozostanie zabezpieczony.
- W zasadzie to Was nie dotyczy, ale w przyszłości abonament będzie się wiązał z dodatkowymi bonusami. Dokładnie nie powiem o co chodzi, ale mamy w planach nowe funkcjonalności, które powinny ruszyć po wakacjach.
- Mamy w planach wyróżnianie aktywnych forumowiczów darmowym abonamentem. W tej chwili już kilka osób coś takiego spotkało, ale myślimy o tym, żeby to bardziej zautomatyzować (żeby były jasne kryteria).
Blacksmith
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:12

Post autor: Blacksmith »

Rzeczywiscie, kole troche w oczy fakt, ze odpowiedzi do matury probnej sa platne, a nie zostalo o tym wczesniej napomkniete. Z drugiej strony nie jest to jakies chamstwo w przeciwienstwie do testow iq, na ktore traci sie czas, a zeby w koncu zobaczyc rezultat trzeba wyslac smsa za blisko 10 (!) zl.

Co do samego abonamentu, wiedzialem ze w koncu tak bedzie, poniewaz tylu swietnie opracowanych zadan w jednym miejscu nie ma nigdzie, co dopiero mowiac za darmo. Zreszta bez jaj, 15 zl to wcale nie jest tak duzo. Szczerze mowiac to moglby to byc swietny biznes, wystarczy strone tylko dobrze zareklamowac i wprowadzic powiedzmy w marcu do konca maja niski abonament, w postaci 5-10 zl obejmujace wszyscy.

Co do tych ludzi, ktorzy placza, ze sa biednymi maturzystami i kazdy grosz w postaci 2,44 sie liczy oraz oburzeni tym, ze jak mozna tracic czas powiedzmy na prowadzenie serwisu oraz pisanie dokladnych rozwiazan za pieniadze(!), to po prostu brak mi slow.
ODPOWIEDZ