Posty (tematy) bez podziękowań

Propozycje zmian i nowych funkcjonalności w serwisie.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Posty (tematy) bez podziękowań

Post autor: Pol »

Mam taką propozycję (pomysł) aby, o ile to możliwe, wprowadzić nową "funkcję" na forum.

Bardzo pomocną rzeczą na forum jest "zobacz posty bez odpowiedzi", której używa kilka osób rozwiązujących zadania, w tym ja i anka. Jest jednak dużo tematów, w których osoba zadająca zadanie, podała odpowiedź typu "tam miało być pierwiastek z 2" albo "proszę bardzo na jutro" i wchodząc do postów bez odpowiedzi, już tego tematu nie zobaczymy.

Wiele tematów jest też takich gdzie osoba rozwiązująca ma jakieś pytanie, np że czegoś nie rozumie w treści zadania i prosi o sprawdzenie czy zadanie zostało dobrze przepisane, jeśli dana osoba później rozwiąże zadanie, no to luz, ale może się zdarzyć że tego zadania nie rozwiąże a temat zniknie z "zobacz posty bez odpowiedzi".

Moją propozycją jest wprowadzenie opcji "zobacz posty bez podziękowania" co wyświetlało by wszystkie posty, w których nie udzielono podziękowania. W tych postach znalazłyby się przypadki opisane wyżej. Owszem, jest zapewne gro tematów, gdzie zadanie zostało rozwiązane, a podziękowanie nie zostało "kliknięte". Jest to niedoskonałość tego rozwiązania. Mimo wszystko taka opcja mogłaby przynieść więcej dobrego jak złego ;)

Proszę o traktowanie tego tylko jako pomysł / propozycje, bo jak widzę jak na forum szaleje irena albo domino z tymi rozwiązaniami, to dochodzę do wniosku, że na forum nikt poza nimi nie jest potrzebny :) (chodzi mi o rozwiązujące osoby)
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Pol! Nie denerwuj się. Jest wiele zadań, które zostały rozwiązane, a rozwiązujący je ludzie podziękowania nie otrzymali. Sprawdź choćby dzisiaj - ile jest zadań zrobionych, a ile podziękowań wpłynęło... Myślę, że zginą w tym "tłoku" zadania nierozwiązane... :D
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Irenko droga, gdzieś Ty zobaczyła moje nerwy? :) Właśnie pisałem o tym że jest sporo tematów gdzie mimo dobrego rozwiązania, podziękowania brak :)
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Wiesz, ludzie nie czytają Regulaminu. Poza tym traktują otrzymane rozwiązania jak coś, co im się należy. Pal licho, że nie "klikną". Ale nawet nie napiszą "dziękuję"... No, nie chcę pisać "ta dzisiejsza młodzież"... :D
Zresztą, tyle zadań niektórzy wrzucają, że nie mają czasu podziękować... :D :D :D
Awatar użytkownika
domino21
Expert
Expert
Posty: 3725
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 1298 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: domino21 »

Słuchajcie, z tym moim szaleniem to trochę przesada jest, zwykle to trochę tu sprzątam, trochę rozwiązuje. Dziś akurat jest taki dzień jaki lubię, tzn nawał postów, z czego większość powinna być na starcie wyrzucona, a domino daje niepoczciwcom ostrzeżenia :D (to lubię najbardziej). Pol, spójrz w logi moderatorów ile postów zostało wyrzuconych przeze mnie, ile wylądowało w śmietniku. Fakt, dziś rozwiązałem trochę zadań, ale dlatego, że 2 czy 3 dziołchy się tak bez opamiętania rzuciły na forum. Podziękowania? Bądźmy szczerzy nie dostałem dziś żadnego, cytując: ani mnie to ziębi, ani mnie to grzeje.
WAT robi jutro przysięgę, więc będziecie mieć ode mnie spokój :D
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Domino! Wcale się nam nie naprzykrzasz! Ty też będziesz przysięgał??? Czy będziesz widzem?

Edit by domino: domino będzie widzem :)
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Jak miło że się rozwinęła dyskusja :) Nie no, jak mówicie że liczba podziękowań w stosunku do liczby rozwiązań jest znikoma, no to mój pomysł nie jest na miejscu. Cóż poradzić :) Mimo wszystko zaznaczenie tematu że zostało przyznanie w nim podziękowanie (np. inna ikonka tematu) byłoby ciekawą sprawą ;)
Awatar użytkownika
escher
Moderator
Moderator
Posty: 308
Rejestracja: 26 wrz 2008, 13:41
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 68 razy

Post autor: escher »

Myślę, że propozycja Pola jest warta rozważenia i może dobrze, że już się pojawia, ale pewnie spokojnie można poczekać, aż większe grono użytkowników "przyzwyczai się" do systemu podziękowań. To z pewnością zajmie dużo czasu. Jestem pewien, że większość nie zwraca uwagi na teksty, które dostają do przeczytania poza odpowiedzią na zadane przez siebie pytanie, dopóki nie jest do tego zmuszona (np. wyskoczy komunikat, że trzeba wysłać SMS, żeby coś zobaczyć, co na forum chyba się nie zdarza)
Pozdrawiam
escher
ODPOWIEDZ