Propozycja do regulaminu

Propozycje zmian i nowych funkcjonalności w serwisie.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Propozycja do regulaminu

Post autor: Pol »

Chciałbym zaproponować, aby do regulaminu dodano punkt, który mówi o tym że nie wolno dodawać nowych zadań do istniejących tematów.
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6587
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

A ja, że jest zakaz podawania zadań z trwających konkursów.
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Aniu, jak sprawdzić, czy zadanie wrzucane jest zadaniem z trwającego konkursu? Masz rację co do tego, że nie powinno się wrzucać zadań konkursowych z nierozstrzygniętych jeszcze konkursów, ale jak ktoś pisze, że jest to zadanie konkursowe, to ja nie wiem, czy to nie jest zadanie z konkursu już zakończonego, a autor postu może chce sprawdzić rozwiązanie lub chce, żeby rozwiązać zadanie, z którym nie mógł sobie poradzić. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6587
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Wpisuję treść zadania w google. Już raz kiedyś ktoś zadania z trwającego konkursu tu wrzucił. Wyszukiwarka je znalazła.
Pewnie nie zawsze się uda, ale próbować można.


A Moniiaaa podziękowała mi za ostrzeżenie i spytała czy ma już się bać.
Odpisałam, że tak. :D
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Proponowałbym też dodanie linku do regulaminu na belce:
belka.png
belka.png (30.48 KiB) Przejrzano 3313 razy
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Sporo ostatnio macie rożnych pomysłów, więc kilka komentarzy.

Jeżeli chodzi 'Pomocy!' w nazwach działów to jak Pol zauważył tak jest od zawsze i wydaje mi się, że może to być pomocne dla użytkowników trafiających tu pierwszy raz - od razu wiedzą, że forum służy do rozwiązywania zadań. A starsi użytkownicy i tak pewnie nie zwracają na te nazwy uwagi.

Odnośnie kolumn w statystykach podziękowań - rzeczywiście ostatnie kolumny nie są zbyt użyteczne, ale z drugiej strony ni bardzo jest co tam dać w zamian, więc nie będę na razie tego ruszał.

Odnośnie płci i 'napisał(a)' to uważam, że im mniej pól użytkownik wypełnia przy rejestracji tym lepiej, poza tym i tak większość osób losowo klika na takie pola, więc wiarygodność takich danych jest bardzo mała. Jest też pewien problem informatyczny, więc też nie będę tego ruszał.

Jeżeli chodzi o uwagi do regulaminu to dopiszę o nie dopisywaniu zadań w otwartych topikach. Jeżeli chodzi o konkursy to jak dotąd taka sytuacja miała tu miejsce dosłownie kilka razy, więc nie jestem przekonany czy warto z tego powodu przedłużać regulamin. Jako moderatorzy i tak macie władzę absolutną, więc możecie takie tematy kasować.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Nie mogę otworzyć Regulaminu z paska narzędzi.
Mam propozycję, aby zabronić reklamy stron z innymi forami matematycznymi. amber89 regularnie, w każdym poście, wstawia zachętę do przeglądania strony MEGAMATMY. Odnoszę wrażenie, że tylko po to udziela się na tym forum. Pousuwałam odnośniki do MEGAMATMY z jej wpisów. Bo uważam to za nie fair. Czy mam rację? W podpisie ma odnośnik do bloga na tej stronie, ale do tego już się nie czepiam. Proponuję, żeby- jeśli nie wnosi to niczego do rozwiązania zadania- nie pozwolić na tego typu reklamę na forum.
Awatar użytkownika
domino21
Expert
Expert
Posty: 3725
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 1298 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: domino21 »

ja po wejściu w regulamin mam coś takiego: 'Wybrany temat nie istnieje.'
popieram całkowicie Irenę.

A co się stało z poradnikiem LaTexa? Wydaje mi się, że po wejściu do każdego z działów był post z informacjami o LaTexie. Dzisiaj potrzebowałem tam zajrzeć i akurat przylukałem, ale znalazłem tylko w diale Działalność serwisu.
Mylę się z tym, że wcześniej był on w każdym dziale?
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Ja też szukałam informacji o LATEXie i nie znalazłam. Coś się zmienia? Czy coś złego się dzieje?
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Zajrzyjcie do logów moderacji - trzy przyklejone tematy (latex, regulamin, moderatorzy) zostały usunięte przez domino21 wczoraj 0 12:58.

Daj znać domino21 czy jest możliwe, że usnęły Ci się one przy okazji usuwania innych postów, czy może powinniśmy zacząć się martwić, że jest jakiś bug w skrypcie forum.
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Hej! A co sądzisz o reklamowaniu innych stron? Czy je zostawiać? Wiem, że Domino21 też sądzi, że to nie w porządku. W każdym wpisie użytkownika, o którym wspominałam, były zachęty do przeglądania stron MEGAMATMY. Uważam to za niezgodne z Regulaminem. I wszystkie te odniesienia pousuwałam, zmieniając nieco wpis tak, żeby odpowiedź do zadania była kompletna. A może robiłam to niepotrzebnie?
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Zdecydowanie się z Wami zgadzam - posty reklamujące inne strony powinny być wystarczającym powodem do usunięcia użytkownika.

Trochę trudniej jest z linkami pojawiającymi się przy okazji sensownej odpowiedzi - taką niepisaną zasadą było tutaj, że w podpisie każdy może linkować do czego chce. Ta zasada też była nadużywana - niektórzy użytkownicy zaczynali wrzucać do podpisu banery reklamowe, ale to już inna sprawa.

Podsumowując: jeżeli post jest wyłącznie odsyłaczem na zewnątrz to traktujemy go jak spam;
jeżeli zawiera sensowną odpowiedź to linkować może w stopce (podpisie).
irena
Guru
Guru
Posty: 22300
Rejestracja: 10 paź 2009, 19:08
Otrzymane podziękowania: 9858 razy
Płeć:

Post autor: irena »

Dzięki. Bo już myślałam, że robiłam to niepotrzebnie. Uważam, że ostrzeżenie ten użytkownik powinien otrzymać bezwzględnie.
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: robbo »

Będziemy mieć go na oku.
Awatar użytkownika
domino21
Expert
Expert
Posty: 3725
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 1298 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: domino21 »

ups.. :oops:
musiałem zrobić to przez przypadek, spojrzałem teraz do logów moderatora i przypomniało mi się, że usuwałem kilka postów hurtowo, więc mogło mi się coś pochrzanić.
jeszcze raz przepraszam, a na potwierdzenie, że zrobiłem to nieświadomie jest mój post w tym topiku z wczoraj o 19:29..
będę uważał na przyszłość ;)
ODPOWIEDZ