egzamin gimnazjalny 2013 a podstawa programowa

O wszystkim, co jest związane z testem ósmoklasisty.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
luk9x
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 16:17
Podziękowania: 2 razy

egzamin gimnazjalny 2013 a podstawa programowa

Post autor: luk9x »

Witam
Mam takie pytanie, w poniższym linku znajduje się podstawa programowa m.in. dla gimnazjów i jest wykaz tego co uczeń powinien umieć z poszczególnych przedmiotów po III etapie edukacyjnym czyli po gimnazjum .

http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_praw ... _zal_4.pdf

interesuje mnie czy pytania na testach mogą wykraczać poza tę podstawę ? Wydaje mi się że nie ale chciałem się upewnić.

Kierowanie się taką listą znacznie skraca naukę. Np. jest spora lista lektur ale takich których nauczyciel nie może pominąć, są zaznaczone gwiazdką, jest ich tylko z 5. Z tego by chyba wynikało że tylko z tych 5 może być test jeśli jest on ogólnopolski.
Jest jednak obowiązkowa jedna książka Sienkiewicza do wyboru z trzech podanych. Z tego by wynikało że nie może być ich na teście w ogóle bo nie wiadomo która była przerabiana...
Awatar użytkownika
kacper218
Expert
Expert
Posty: 4077
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:33
Lokalizacja: Radzymin
Podziękowania: 5 razy
Otrzymane podziękowania: 1382 razy
Płeć:

Post autor: kacper218 »

Podstawa programowa jest jednocześnie wymaganiami na egzamin. Zatem jeśli pisze, że nieobowiązkowe to nie musisz się uczyć z tego :)
Pomogłem? Daj plusika :D
Masz pytania? Napisz priv
Przepisywanie prac do \(\LaTeX- a\)

Korepetycje Radzymin i okolice. :)
luk9x
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 16:17
Podziękowania: 2 razy

Post autor: luk9x »

Rozumiem że jakakolwiek dodatkowa informacja z podręcznika nie ma prawa się znaleźć na teście jeśli wykracza poza podstawę. Np. w jednym z podręczników z historii jest mowa o Babilonie którego nie ma wymienionego w podstawie, trzeba umieć np. o Grecji, Rzymie, Izraelu ale Babilon pominięty w podstawie programowej. Czyli na 100% mogę go olać i uważać że pytania o nim nie będzie ? Fajnie.
luk9x
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 16:17
Podziękowania: 2 razy

Re: egzamin gimnazjalny 2013 a podstawa programowa

Post autor: luk9x »

Akurat Babilon był w Mezopotamii o którym jest w podstawie, także poprawiam żeby nie wprowadzić nikogo w błąd :lol:
Awatar użytkownika
kacper218
Expert
Expert
Posty: 4077
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:33
Lokalizacja: Radzymin
Podziękowania: 5 razy
Otrzymane podziękowania: 1382 razy
Płeć:

Post autor: kacper218 »

Jeśli nigdzie nie ma w podstawie tego napisane i nie wynika to z innych zapisów podstawy (w sposób oczywisty) to tak. :)
Pomogłem? Daj plusika :D
Masz pytania? Napisz priv
Przepisywanie prac do \(\LaTeX- a\)

Korepetycje Radzymin i okolice. :)
ODPOWIEDZ