Walcząc przez podstawową matematykę Lang

Zbiory, relacje, logika
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
ThomasEngine
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2021, 05:31
Płeć:

Walcząc przez podstawową matematykę Lang

Post autor: ThomasEngine »

Chyba po prostu chcę wiedzieć, jak źle się tu czuję. Przez całe życie uczyłem się matematyki, algebrę na poziomie college'u i porzuciłem matematykę dyskretną.

W każdym razie, zawsze uczono mnie matematyki „podłącz tutaj te liczby i tak to otrzymasz i nie martw się dlaczego, kiedy zobaczysz to obok tego, zrób to z tym, teraz oto 50 pytań, aby upewnić się, że można to zrobić dokładnie w ten sposób ”

Całe moje wykształcenie było takie.

Więc sięgnąłem po Basic Mathematics autorstwa Langa. Książka podoba mi się, tak, ale jestem na stronie 25, po kilku tygodniach od godziny do dwóch dziennie.

Walczę. Czy to ma być takie trudne? Staram się wchłonąć każdą uncję informacji, które podaje, i w pełni uchwycić wszystko na poziomie koncepcyjnym. Trudno jest jednak się tego trzymać i uważam, że traktuję „zasady” jako coś oczywistego i nie próbuję zastosować swojego zrozumienia. Ale czuję się lepiej.

Dowody są dla mnie naprawdę trudne, mówię o podstawowych rzeczach.

Więc teraz jestem na stronie 26 i nie wiadomo skąd, ćwiczenie 24 to „a jest przystające do b modulo 5”, teraz udowodnij, że „a + x jest przystające do b + y (mod 5)”.

Na szczęście rozwiązuje to z tyłu. Ale do cholery, to jest trudne. Do tej pory spędziłem 15 minut, próbując to rozłożyć i zrozumieć, ale wydaje mi się, że będę potrzebować kolejnych 2 godzin.

To jest zniechęcające.

Ta książka to „Podstawy matematyki”. To jest rozdział 1, strona 26.

Czy po prostu nie nadaję się do matematyki? Czy naprawdę powinienem tak ciężko walczyć? Lubię myśleć, że jestem dość inteligentny, szybko podchodzę do rzeczy i mam techniczny umysł, ale cholera, czuję się zniechęcony.

Wszelkie rady dotyczące zdobycia tej książki, wskazówki, zachęta lub cokolwiek innego byłyby naprawdę fajne. To nie jest dla zajęć, to jest tylko dla samouczenia. W końcu wrócę do mojego dyplomu CompSci i prawdopodobnie to pomoże, ale nigdy nie chcę postawić stopy na innych zajęciach z matematyki w college'u, na których zakłada się, że nauczyłem się matematyki prawidłowo i ledwo nadążam.
Awatar użytkownika
panb
Expert
Expert
Posty: 5122
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:54
Lokalizacja: Nowiny Wielkie
Podziękowania: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 2053 razy
Płeć:

Re: Walcząc przez podstawową matematykę Lang

Post autor: panb »

"Wszelkie rady dotyczące zdobycia tej książki ..." - myślałem, że masz tę książkę. Piszesz "to jest rozdział 1, strona 26."
Masz ją, czy nie?
ODPOWIEDZ