Jednostki

Zbiory, relacje, logika
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij Thank icon

Jednostki

Postprzez wsl1993_ » 11 Paź 2017, 12:16

Jest funkcja, która zmienia się logarytmicznie np.
[math], gdzie [math] i [math] są stałymi. W tabeli posiadam wartości [math] i [math] otrzymane z pomiarów (podane w określonych jednostkach fizycznych).
Zadaniem było przekształcenie funkcji do postaci liniowej, które ostatecznie wygląda tak:
[math], a następnie wyznaczenie wartości [math] i [math] (regresja liniowa-metoda najmniejszych kwadratów).
Pytanie jest takie, czy po przekształceniu funkcji do postaci liniowej, ulegnie zmianie jednostka parametru [math] ?
Np. w tabeli jednostką Z są kilometry. Czy jednostką [math] też będą kilometry? Jeżeli nie, to jaka to będzie jednostka ? [math] (wydaje się trochę bez sensu).
Moim zadaniem jest narysowanie wykresu funkcji postaci [math], z tym, że nie wiem jaka jednostka będzie na osi pionowej (tam, gdzie są wartości [math]).
[math]Pomogłem? Kliknij ł[math]pkę w górę! ;)[math]
wsl1993_
Expert
Expert

Dołączenie: 07 Maj 2009, 20:52
Otrzymane podziękowania: 189

Postprzez korki_fizyka » 12 Paź 2017, 09:18

Już sam log nie powinien mieć jednostek, to tylko sprawdzanie liniowej zależności pomiędzy seriami liczb. Ja bym te km zamienił na m.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
korki_fizyka
Expert
Expert

Dołączenie: 04 Lip 2014, 14:55
Otrzymane podziękowania: 291

Powróć do Pomocy! - podstawy matematyki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości