zadania z treścią

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
6przemek6
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2009, 23:59

zadania z treścią

Post autor: 6przemek6 » 02 gru 2009, 19:07

Za dwa różne podręczniki zapłacono 36zł.Ile kosztuje kazdy podręcznik jeśli jeden jest o 20% tańszy od drugiego? :D :)

Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6568
Rejestracja: 30 sty 2009, 00:25
Podziękowania: 26 razy
Otrzymane podziękowania: 1109 razy
Płeć:

Post autor: anka » 02 gru 2009, 19:09

\(x\) - cena I podręcznika
\(0,8x\) - cena II podręcznika
\(x+0,8x=36\)
Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.