Jak zapamiętać kwadraty i kostki do 50 (lub 100) w celu natychmiastowego przywołania?

Zadania niepasujące do innych kategorii.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Naruto
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2021, 23:47
Płeć:

Jak zapamiętać kwadraty i kostki do 50 (lub 100) w celu natychmiastowego przywołania?

Post autor: Naruto »

Cześć wszystkim,,
Chcę mieć możliwość natychmiastowego przywoływania w mojej głowie kwadratów i kostek do 50 (lub nawet 100) bez konieczności rozwiązywania ich mentalnie lub na papierze, ponieważ to odwraca moją uwagę od problemu, a także zajmuje czas, którym jestem poza tym, że przygotowuję się do egzaminów konkursowych po ukończeniu studiów. Na przykład: wiem, że 8x8 = 64, nie muszę tego rozgryzać w głowie. W ten sam sposób chcę mieć możliwość przywołania 27x27, 43x43 itd. Jakieś pomysły?

z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
panb
Expert
Expert
Posty: 5122
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:54
Lokalizacja: Nowiny Wielkie
Podziękowania: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 2053 razy
Płeć:

Re: Jak zapamiętać kwadraty i kostki do 50 (lub 100) w celu natychmiastowego przywołania?

Post autor: panb »

Możesz zdradzić jak trafiłeś na to forum. Piszesz "kostek" zamiast sześcianów. Zauważyłem, że jest coraz więcej takich anglicyzmów.
Polscy studenci korzystający z anglojęzycznych podręczników nie popełniliby takiego błędu.
Więc...?
ODPOWIEDZ