Czy mogę przeprowadzić ponowne próbkowanie zamiast dopasowywania modelu?

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
kepiluna2
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2020, 16:47
Płeć:

Czy mogę przeprowadzić ponowne próbkowanie zamiast dopasowywania modelu?

Post autor: kepiluna2 »

Załóżmy, że w ciągu ostatniego roku kalendarzowego obserwuję 10 000 klientów z mojego kina (próbka losowa). Dla każdego klienta wiem, ile pieniędzy wydali w teatrze w ciągu całego roku. Teraz chcę uzyskać oszacowanie, ile zarobię na klientach w nadchodzącym roku.

Jeśli spodziewam się, że w nadchodzącym roku będę miał 2000 klientów, mógłbym wypróbować 2000 klientów z zastępstwem od moich obecnych 10 000 klientów. Chcę móc powiedzieć, że suma wszystkich użytkowników w moim resample byłaby oszacowaniem, którego szukam. Brzmi to dobrze, jeśli założę, że dystrybucja się nie zmieni.

Czy jest z tym jakiś problem? Co się stanie, jeśli spodziewam się, że będzie 20 000 nowych klientów i pobiorę próbki z zamiennikiem od moich 10 000 klientów?

Opierając się na tym, czego dowiedziałem się o statystykach, myślę, że większość ludzi dopasuje model, a następnie użyje go, aby odpowiedzieć na takie pytanie. Jeśli jednak moja początkowa próbka jest wystarczająco duża, to czy ponowne próbkowanie nie jest wystarczająco bliskim przybliżeniem do rozkładu bazowego?
ODPOWIEDZ