regresja

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
regneck
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2021, 19:20

regresja

Post autor: regneck »

Cześć, jest to mój pierwszy post na forum. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Mam pytanie ze statystki dotyczące regresji

Czytając artykuł z zakresu ekonomii natknąłem się na następujące równanie regresji:

Obrazek
Obrazek

W zapisie równania regresji liniowej, które znam każda zmienna \(x_i\) ma odpowiadający jej współczynnik \(\beta_i\):

\(y_i=\beta_0+\beta_1 x_1+\beta_2 x_2+...\beta_n x_n+e\)

Natomiast w równaniu na powyższych zdjęciach występują zamiast \(\beta_0\) - \(\alpha\), a kolejne elementy równania czyli \(X_c,s,t + \delta + \gamma + \lambda\) występują bez współczynnika \(\beta\). Dlaczego tak jest?

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że są różne rodzaje regresji, jednak powyższy wzór nie pasuje do żadnego rodzaju regresji, które znalazłem. Nie potrafię zrozumieć, w jaki sposób powyższe równanie w artykule zostało skonstruowane i co pozwala na taką swobodę w odejściu od standardowego wzoru. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i wyjaśnienia.
J_u_s_t_y_n_a
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2021, 05:04
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Re: regresja

Post autor: J_u_s_t_y_n_a »

Cześć, być może - to tylko pomysł - autor artykułu uznaje \( X_{c,s,t} , \delta , \gamma , \lambda \) za stałe? Wtedy stałej \( \beta_0 \) odpowiadałaby tutaj suma \( \alpha + X_{c,s,t} + \delta + \gamma + \lambda \).
ODPOWIEDZ