Jak przebiega przejście od czystej matematyki do statystyk?

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
tomypayne64
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2021, 15:06
Płeć:

Jak przebiega przejście od czystej matematyki do statystyk?

Post autor: tomypayne64 »

Jestem wschodzącym seniorem, który zbliża się jesienią do szkół wyższych. Interesuję się uczeniem maszynowym i nauką o danych. Odkąd ukończyłem czystą matematykę, tak naprawdę nie byłem w stanie poruszyć tematów stosowanych w matematyce lub statystykach tak bardzo, jak bym chciał. Skorzystałem z dwóch semestrów podstawowych statystyk opartych na rachunku różniczkowym, które inżynierowie muszą zdawać, ale to wszystko. Drugim najczęściej stosowanym kursem, w którym brałem udział, były dwa semestry algebry liniowej. Większość moich zajęć była bardzo czysta i ciężka, a kursy takie jak analiza rzeczywista, nowoczesna algebra i topologia.

Zauważyłem, że wydziały statystyczne wciąż pojawiają się, szukając szkół, które interesują się uczeniem maszynowym i dużymi zbiorami danych. Zastanawiam się nad aplikowaniem do niektórych z tych szkół, ale martwię się, że mój brak kursów na wyższym poziomie odstraszy komisje aplikacyjne dla tych szkół. Czy studia doktoranckie regularnie biorą udział w kierunkach matematycznych i jak trudno będzie naprawić moje słabe statystyki?
ODPOWIEDZ