Pomocy - statystyka

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
elaola
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2017, 15:06

Pomocy - statystyka

Post autor: elaola »

Bardzo Was prosze o pomoc - bardzo dawno nie mialam styczności ze statystyką i mimo, że bylam na wykladach, jest dla mnie czarna magia.
Bede bardzo wdzieczna gdyby ktos mi pomogl, najbardziej zalezy mi na zad. od 5-9, bo pierwse 4 jakos zrobilam, choc nie jestem pewna poprawnosci.
Jesli znajdzie się jakas osoba, o takim scislym umysle dla ktorej nie bedzie to trudne-to z gory bardzo dziekuje

Moje zadanie brzmi:
Zakladając, że kwartalne wydatki na reklamę można uznać za cechę o rozkładzie N (m,Q) wylosowano do próby 100 zakładow usługowych i otrzymano następujący rozklad wydatkow na reklamę:

kwartal. wydat, w tys. zł. liczba zakladow
0-5 10
5-10 20
10-15 40
15-20 15
20-25 10
25-30 5

1) wyznacz kwartye kwartalnych wydatkow na reklame
2) wyznacz na poziomie ufności 9,96 przedzial ufnosci dla przeciętnych kwartalnych wydatkow na reklamę przy zalożeniu, że rozklad kwartalnych wydatkow ma rozklad N (m,3)
3) Oszacowac metoda przedziałowa odchylenie standardowe kwartalnych wydatkow na reklamę na poziomie ufności 0,95.
4) Jaki procenta zakladow usługowych wydaje kwartalnie na reklame przynajmniej 10 tys. zl z ufnością 0,99.
5) Zweryfikuj hipoteze, że przeciętne kwartalne wydatki na reklamę wynoszą nie więcej niż 10 tys. zl na poziomie istotności 0,03.
6) Zweryfikuj hipoteze, że odchylenie standardowe kwartalnych wydatkow na reklame jest większe niż 5 tys. zl. na poziomie istotności 0,01.
7. Zweryfikuj hipoteze, że 25 % zakladow wydaje kwartalnie na reklamę nie wiecej niż 10 tyś. zł. na poziomie istotności 0,02.
8. Wiedząc, ze w kolejnym roku dokonano ponownie przeliczenia wydatkow na reklamę i uzyskano informację, ze przeciętne kwartalne wydatki na reklamę wynoszą 17 tyś. zl, a odchylenie standardowe kwartalnych wydatkow na reklamę wynosi 5 tys. zl zweryfikuj czy prawda jest twierdzenie, że kwartalne wydatki na reklame znaczaco sie zwiekszyly (poziom istotnosci 0,05).
9. Wiedzac, że w kolejnym roku 25 zakladow nie wydalo na reklame wiecej niz 10 tys. zl zweryfikuj hipoteze mowiaca o ty, że odsetek zakladow nie wydających na reklame wiecej niz 10 tys. zl nie zwiekszyl sie znaczaco na poziomie istotnosci 0,03.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ