Statystyka - mam tylko tydzień

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
basiawoj
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:31
Płeć:

Statystyka - mam tylko tydzień

Post autor: basiawoj »

Jestem nowa ale bardzo prosze o rade z zadaniem jakie dostałam. Studiuje psychologie zwierząt a jednak trafiło się zadanie ze statystyki. Dla mnie - czarna magia.
Treść:
Pani Krysia jest właścicielką szczura wędrownego o imieniu Groszek. Ponieważ przeczytała w książce o szczurach, że sa to zwierzęta żyjące w grupach, postanowiła zakupić towarzysza dla swojego pupila. Niestety między zwierzętami dochodziło do licznych zachowań agresywnych. Przez pierwsze 8 dni pobytu nowego lokatora w klatce Groszka Pani Krysia zaobserwowała następującą liczbę ataków: 6,5,11,5,8,4,4,8 Aby zaradzić sytuacji postanowiła kupić dużo większą klatkę z wieloma elementami wzbogacającymi środowisko zwierząt. Po zmianie klatki obserwowała zwierzęta przez kolejne 8 dni i zanotowała następującą liczbę zachowań agresywnych : 8,2,7,2,3,5,2,3 Czy zmiana klatki pomogła? Zastosuj metodę połówkowej estymacji trendu.

Bardzo prosze o pomoc w obliczeniach ta metodą bo zupełnie jej nie znam. Basia
basiawoj
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:31
Płeć:

Post autor: basiawoj »

Pomoże ktoś??? Proszę...
basiawoj
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:31
Płeć:

Post autor: basiawoj »

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc... Na prawdę można na Was liczyć. Gdzie jak nie na takim forum mam o to zapytać? Myślałam , że taki portal skupia fajnych ludzi z pasją, na których można liczyć ale okazuje się inaczej. No cóż.
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Re: Statystyka - mam tylko tydzień

Post autor: radagast »

Mnie to wypłoszyło:
basiawoj pisze: Zastosuj metodę połówkowej estymacji trendu.
Nie wiem co to jest :(
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re:

Post autor: korki_fizyka »

basiawoj pisze:Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc... Na prawdę można na Was liczyć. Gdzie jak nie na takim forum mam o to zapytać? Myślałam , że taki portal skupia fajnych ludzi z pasją, na których można liczyć ale okazuje się inaczej. No cóż.
My też ci dziękujemy za przeczytanie regulaminu i stosowanie go. Może i jest tu grupa pasjonatów ale jeśli myślisz, że ktoś za ciebie będzie poznawał skomplikowane zagadnienia statystyczne i rozwiązywał problemy kosztem swojego wolnego weekendu, to się mylisz. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, to by się odezwał.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
basiawoj
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:31
Płeć:

Post autor: basiawoj »

Korki_fizyka Karierowiczem, mądralą za pieniądze każdy może być w swojej dziedzinie. Ja liczyłam na pomoc pasjonatów bo sama jestem pasjonatką i gdy ktoś prosi mnie o pomoc, a potrafie to zrobić, to ją daję nie patrząc na zyski czy tzw stracony czas... No ale, cóż... są ludzie i PiS-owcy... acha, no i jeszcze
A ^radagast-owi^ dziękuję za odpowiedź, przynajmniej wiem, że nie jestem sama, która tego nie rozumie. No ale oczywiście korki_fizyka wie wszystko ale tylko dla siebie.
Koniec tematu. Wykreślam się z tego forum.
ODPOWIEDZ