Piłka nożna , szansa na gola

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Klejna
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2017, 20:07
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Piłka nożna , szansa na gola

Post autor: Klejna »

Witam próbuje sobie coś wyliczyć ale kombinuje i nie mogę. Proszę o pomoc.

Chciałbym wyliczyć jaki jest procent szansy że padnie bramka po 80 minucie meczu. Mecz trwa 93 minuty. Ale nie wiem czy czas ma tu już znaczenie bo zaraz podam założenia.

Do 80 minuty pada 95 procent wszystkich pierwszych bramek. Ale po 80 minucie pierwsza bramka meczu pada już tylko w 5 procentach. Jaka jest szansa że padnie gol po 80 minucie jeżeli wszystkie mecze bezbramkowe z wszyskich rozgrywanych meczy wynoszą 10 procent.
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Nie interesuje Cię mecz bezbramkowy,czyli masz 90% meczy w których będą padać jakieś bramki.
Bramka ma paść po 80 minucie,tu jest 5% szans.
Oba warunki będą spełnione z prawdopodobieństwem P
\(P=0,9\cdot 0,05=0,045\)
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
Klejna
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2017, 20:07
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Piłka nożna , szansa na gola

Post autor: Klejna »

Dzięki , czyli dobrze to rozumiem że po 80 minucie jest 4,5 szansy że gol padnie a 95,5 procent że gol nie padnie i wynik meczu 0:0 zostanie utrzymany? ktoś mi kiedyś powiedział że tak to nie wygląda , zacytuje kolegę ale nie podaje konkretów

"10 % załózmy bezbramkowe , 5% pierwszych bramek w meczach gdzie pada gol wpada po 80 min tzn ze jest to 5% spośród tych meczy w których bramka pada czyli 90% wszystkich meczy. Innymi słowy jest to 5% z 90% czyli w 4.5% meczy bramka pada po 80. Doliczając 10% z bezbramkowcyh daje nam 4.5 z 14.5 co daje 31% "


Kto ma racje? jeżeli on to skąd on bierze te 31 procent czy to jest logiczne?


"
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

W meczu bezbramkowym nie pada żaden gol po 80 minucie.
Chyba,że czegoś tu nie rozumiem...
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
Klejna
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2017, 20:07
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Piłka nożna , szansa na gola

Post autor: Klejna »

Tak w meczu bezbramkowym nie pada zaden gol. A tych meczy jest ogolnie 10 procent. Ale w momencie 80 minuty gry my nie wiemy jeszcze jak to sie skonczy i dlatego chcialbym wiedziec jaka jest szansa ze padnie gol. Po 80 min by wywnioskowac jaka jest szansa ze 0:0 pozostanie az do konca meczu.


Czy osoby co mi policzyly ponad 30 procent sie myla? Dodajac te 4.5 procent szansy na gola do 10 procent bez bramkowych wynikow nastepnie. Wyciagaja proporcje 4.5 z 14.5 i wychodzi im ponad 30 procent ? Czy oni dobrze mysla czy przekombinowali i powinno byc poprostu 4.5 procent szansy ze padnie bramka i 95.5 ze nie padnie




Wid
ODPOWIEDZ