statystyka, wariancja pomiarów, prawdopodobieństwo

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
snopy123
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwie 2021, 16:16
Podziękowania: 3 razy

statystyka, wariancja pomiarów, prawdopodobieństwo

Post autor: snopy123 »

Wiadomo, że błąd pomiaru pewnego przyrządu ma rozkład normalny 𝒩(0, ? ) i z
prawdopodobieństwem 0,95 pomiar nie wychodzi poza przedział (−1, 1). Dokonanych
zostanie i) 10, ii) 100 niezależnych pomiarów tym przyrządem. Obliczyć prawdopodobieństwo
zdarzenia, że wariancja pomiarów
a) przyjmie wartość w przedziale od 0,2 do 0,3,
b) będzie większa od 0,28.
Odpowiedzi mam tylko do i) a) 0,1665 oraz
ii) b)  0,27.
kepiluna2
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2020, 16:47
Płeć:

Re: statystyka, wariancja pomiarów, prawdopodobieństwo

Post autor: kepiluna2 »

Załóżmy, że w ciągu ostatniego roku kalendarzowego obserwuję 10 000 klientów z mojego kina (próbka losowa). Dla każdego klienta wiem, ile pieniędzy wydali w teatrze w ciągu całego roku. Teraz chcę uzyskać oszacowanie, ile zarobię na klientach w nadchodzącym roku.

Jeśli spodziewam się, że w nadchodzącym roku będę miał 2000 klientów, mógłbym wypróbować 2000 klientów z zastępstwem od moich obecnych 10 000 klientów. Chcę móc powiedzieć, że suma wszystkich użytkowników w moim resample byłaby oszacowaniem, którego szukam. Brzmi to dobrze, jeśli założę, że dystrybucja się niappvalley tutuapp tweakbox
e zmieni.

Czy jest z tym jakiś problem? Co się stanie, jeśli spodziewam się, że będzie 20 000 nowych klientów i pobiorę próbki z zamiennikiem od moich 10 000 klientów?

Opierając się na tym, czego dowiedziałem się o statystykach, myślę, że większość ludzi dopasuje model, a następnie użyje go, aby odpowiedzieć na takie pytanie. Jeśli jednak moja początkowa próbka jest wystarczająco duża, to czy ponowne próbkowanie nie jest wystarczająco bliskim przybliżeniem do rozkładu bazowego
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: statystyka, wariancja pomiarów, prawdopodobieństwo

Post autor: korki_fizyka »

Masz własne kino? jaki repertuar?
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ