Zmienna losowa ciągła

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
karolka1234
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2020, 19:35

Zmienna losowa ciągła

Post autor: karolka1234 »

Cześć!

Jestem zupełną nogą ze statystyki i mam problem z poniższymi zadaniami, bardzo proszę o wyjaśnienie krok po kroku jak je rozwiązać. Udało mi się w bólach policzyć prawdopodobieństwo, ale nie wiem co z resztą. Dodatkowe pytanie - czy jesteście w stanie podać wzory, które będzie się dało łatwo przekształcić na formuły w excelu na tego typu zadania?

Z góry pięknie dziękuję!
Poniżej treści zadań:

1. Zmienna losowa ma rozkład X : N (m,σ) = N (3;0.6). Wyznaczyć prawdopodobieństwo, że zmienna losowa x przyjmuje wartości z przedziału od 2.352 do 3.798.
a) Jaka jest wartość oczekiwana rozkładu zmiennej X?
b) Jaka jest wartość wariancji zmiennej X?
c) Jaka jest wartość odchylenia standardowego zmiennej X?
d) Jaka jest wartość prawdopodobieństwa? (tu wyliczyłam 0.7682)

2. Zmienna losowa ma rozkład X : N (m,σ) = N (5.5;0.4). Wyznaczyć prawdopodobieństwo, że zmienna losowa x przyjmuje wartości z przedziału od 4.892 do 5.752.
a) Jaka jest wartość oczekiwana rozkładu zmiennej X?
b) Jaka jest wartość wariancji zmiennej X?
c) Jaka jest wartość odchylenia standardowego zmiennej X?
d) Jaka jest wartość prawdopodobieństwa?
Awatar użytkownika
panb
Expert
Expert
Posty: 5122
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:54
Lokalizacja: Nowiny Wielkie
Podziękowania: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 2053 razy
Płeć:

Re: Zmienna losowa ciągła

Post autor: panb »

Nie jesteś nogą skoro poprawnie skoro masz poprawnie policzone prawdopodobieństwo - nawet jeśli tylko wpisując gdzieś w internecie .
Tu nic więcej nie trzeba liczyć. Wartość oczekiwana to \(m\), wariancja to \(\sigma^2\), a odchylenie to \(\sigma\).
ODPOWIEDZ