Matematyka finansowa

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Mikko49697
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2018, 13:00
Podziękowania: 2 razy

Matematyka finansowa

Post autor: Mikko49697 »

W projekcie inwestycyjnym suma zdyskontowanych średniorocznych wpływów wynosi 55 tyś zł, odchylenie standardowe NPV 10000, nakłady w roku t=0 30 tyś zł. Ocenić czy prrojekt jest opłacalny i ryzykowny.
ocasaenva
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2023, 16:28
Płeć:

Re: Matematyka finansowa

Post autor: ocasaenva »

Jestem facetem zajmującym się algebraiczną teorią liczb z doświadczeniem obejmującym całkiem sporo rzeczy pod słońcem (dużo analiz, algebry i bardziej czystej matematyki w różnych smakach), ale od dawna zaniedbywałem matematykę stosowaną (poza fizyką matematyczną). Wiele lat temu ukończyłem kurs statystyki, który był wystarczający, aby zdać egzamin aktuarialny, ale to wszystko.

Jestem zainteresowany nauką matematyki finansowej na boku, ale nie wiem, które tematy byłyby najbardziej odpowiednie na początek ani jak naprawdę zacząć. Wyobrażam sobie, że niektóre statystyki matematyczne (polecenie książki byłoby mile widziane, ponieważ nie mam pojęcia o tych rzeczach) byłyby na początek, ale czy są inne tematy, które mogą być przydatne (teoria gier, uczenie maszynowe itp.)?
ODPOWIEDZ