Zadanie z Rachunkowości Instrumentów Finansowych

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Pawelek94
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:53
Płeć:

Zadanie z Rachunkowości Instrumentów Finansowych

Post autor: Pawelek94 »

Witam.
Dostałem do rozwiązania takie zadanie i nijak nie wiem jak się do niego zabrać. Za pomoc serdecznie dziękuję.
Temat zadania:
Dnia 3 grudnia 2016 r. podmiot Z kupił akcje spółek giełdowych R i S, których nie traktuje jako przeznaczonych do obrotu (m.in. jednostka nie planuje odsprzedaży akcji w niedalekiej przyszłości). Kwota zapłacona za akcje R wynosi 30.000 + koszty transakcyjne 200 zł; za akcje S: 80.000 + koszty transakcyjne 420 zł. Jednostka decyduje się ujmować przeszacowania akcji R w korespondencji z pozostałymi całkowitymi dochodami (kapitałem, np. z aktualizacji wyceny). Akcje S są klasyfikowane i wyceniane w wartości godziwej przez wynik finansowy.
Na koniec roku (31.12.2016 r.) cena rynkowa akcji R wyniosła 40.000 zł (istotne koszty transakcyjne, które należałoby ponieść, aby sprzedać składnik wynoszą 300 zł), a akcji S 91.000 zł.
Na koniec 1 kwartału (31.03.2017 r.) cena rynkowa akcji R wyniosła 23.000 zł, a akcji S 59.000 zł.
W 2 kwartale 2017 r. podmiot Z sprzedał akcje R i S po odpowiednio :27.000 zł(koszty transakcyjne 130 zł) i 51.000zł ( koszty transakcyjne 200zł).

Należy przedstawić ujęcie i rozliczenie poszczególnych transakcji i przeszacowań (pomijając podatek dochodowy odroczony).

Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.
Anciat
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2022, 11:06

Re: Zadanie z Rachunkowości Instrumentów Finansowych

Post autor: Anciat »

Dzień dobry
Czy ma Pan może rozwiązanie powyższego zadania? mam dokładnie takie samo i nie wiem jak go zrobić
ODPOWIEDZ