Udziały w firmie - podział

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
global
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2017, 09:44

Udziały w firmie - podział

Post autor: global »

Hej, potrzebuję pomocy w rozwiązaniu pewnej kwestii. Chodzi mi o udziały procentowe w spółce które wzrosły.
Sprawa wygląda następująco. Jest dwóch udziałowców w firmie. W momencie założenia udziałowiec A poniósł większy nakład na firmę. Według wyliczenia jest to o 20% więcej od udziałowca B. A więc A ma 60% natomiast B 40%. W założeniu, sprzedaży spółki przy przejściu do kwot nasuwa mi się następujący problem. W momencie zakładania na firmę było potrzebne 400tyś. Udziałowiec A przeznaczył o 80tyś więcej nakładu niż udziałowiec B. W chwili obecnej firma podwoiła swoją wartość do 800tyś.
Podczas gdy wyliczam kwoty w udziałowych procentach to A i B od początku miały po 40% a C było 20%. To C dokłada A które ma wtedy 60% czyli 480tyś a B 320tyś. To A wniosło więcej odzyskuje do 50% jedno osiemdziesiąt a drugie niby zabiera z podwojenia. Ale tak bez wyliczania to mi coś nie pasuje czy B nie powinno oddać jeszcze 80tyś dla A?
ODPOWIEDZ