Analiza Present Value przy inwestycji

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
sielarne
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2016, 20:46
Płeć:

Analiza Present Value przy inwestycji

Post autor: sielarne »

Mam taki oto case: https://universityessaywritings.com/cap ... nsformers/
Problem mam z drugim zadaniem. Firma może zakupić albo maszynę A albo maszynę B. Wiemy, że potrzebuje w 2000 roku wyprodukować tygodniowo o 90 cewek więcej (2 na transformator czyli 45 transformatorów). Jeden tranformator sprzedawany jest za 540euro w 2000 roku i cena będzie rosnąć 5% rocznie. Produkcja tranformatora to 87% ceny sprzedaży. Podatek to 15%. Zwrot to 15% przez 6 lat od zakupu strzętu i 10% w 7 roku.
Firma pracuje 40 godzin tygodniowo przez 48 tygodni rocznie. Maszyna A jest w stanie wyprodukować 330 cewek tygodniowo i kosztuje 50 000 euro. Maszyna B 100 cewek tygodniowo i kosztuje 25 000 euro. Pracownicy kosztują 14 euro/h i są potrzebni przy maszynie nawet gdy ta nie pracuje. Napowietrzanie maszyny to 8 euro/h. Zdolność produkcyjna ma rosnąć o 15% rocznie w 2000-2003. Po 2003 ma pozostać na stałym poziomie. Potrzebuję rozwiązać jakie maszyny kupić na początku roku 2000 lub potem kolejnego z pomocą oceny PV (maszynogodzin i liczby maszyn) i przepływu gotówki na lata 2000-2007. Najpierw kalkulować przepływy gotówkowe potem PV każdej maszyny i zsumować PV. Maszyny muszą być jednego rodzaju. Nie wiem jak się za to zabrać. Co uwzględnić. Pomógłby ktoś miły?
ODPOWIEDZ