spólka-ekonomia

Granice, pochodne, całki, szeregi
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
anetak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2020, 13:19

spólka-ekonomia

Post autor: anetak »

Cześć,
mam problem z zadaniem ze spółek. Dokładnie chodzi o Mikro Małe i Średnie przedsiębiorstwa. W zadaniu mam, że jest spółka XYZ sp. z o. o. która zajmuje się produkcją leków. Udziałowcami w spółce są Instytut Badawczy 89% i Marek Nowak 11 %. Zarząd spółki stanowią: Joanna Moro (Prezes
Zarządu) oraz Janina Kowal (członek Zarządu). Reprezentacja spółki jest dwuosobowa. Członkowie
Zarządu nie prowadzą żadnych działalności ani nie posiadają udziałów w innych spółkach ani w
Instytucie Badawczym im. Marii Curie-Skłodowskiej. Instytut Badawczy
wypracowane zyski przeznacza wyłącznie na cele statutowe. Uchwały Zgromadzenia Wspólników
mogą zapadać wyłącznie jednomyślnie na zasadach konsensusu. Organem uprawnionym do
reprezentacji jest Zarząd.
Spółka zatrudnia na pełne etaty: 58 osób w 2017r., 45 osób w 2016r., 40 osób w 2015r.
Przychody spółki: 2017: 50 mln zł., 2016: 45 mln zł, 2015: 40 mln zł.
Instytut Badawczy zatrudnia od 3 lat 300 osób (RJR). Przychody
Instytutu: 2017: 40 mln zł, 2016: 35 mln zł, 2015: 37 mln zł.
Pan Marek Nowak prowadzi działalność gospodarczą od 2015r. w zakresie dystrybucji leków do
aptek i współpracuje ze spółką XYZ sp. z o.o. Pan Marek zatrudnia od początku swojej działalności 5
osób na pełny etat, a jego przychody nie przekraczały 12 mln zł

Mam ustalić czy jest to mikro, małe czy średnie przedsiębiorstwo i stopień powiązani pomiędzy spółkami.

Ustaliłam sama stopień powiązania pomiędzy Spółką XYZ i Instytutem. Spólka XYZ jest spółką powiązaną z Instytutem, natomiast nie wiem jak z Panem Markiem.
Bardzo proszę w wskazówkę
ODPOWIEDZ