prasa hydrauliczna

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
michal2323
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:14
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Płeć:

prasa hydrauliczna

Post autor: michal2323 »

Witam! Czy w przypadku obliczeń związanych z prasą hydrauliczną nie należy również uwzględnić ciśnienia atmosferycznego jakie działa na tłoki? Jak dotąd w literaturze nie spotkałem się z sytuacją,by uwzględniono to ciśnienie w przypadku prasy hydraulicznej. Ja rozumiem to tak,że skoro na tłok działa ciśnienie atmosferyczne to teoretycznie nawet gdyby założyć masę tłoka m=0 to z powodu występowania ciśnienia atmosferycznego na tłok działa siła,która z kolei zgodnie z III zasada Dynamiki powoduje,że na tłok również działa siła o tej samej wartosci pochodząca od płynu znajdujący się w zbiorniku działa siła pochodząca od tłoka,która jest przyczyną występowania ciśnienia o wartosci ciśnienia atmosferycznego. Jednak w przypadku drugiego tłoka jest dokładnie to samo i w rezultacie przyrównując cisnienia dla obydwu tlokow cisnienie atmosferyczne sie uprosci. Moglby ktos skomentować moje rozumienie tego zjawiska?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Ciśnienie atmosferyczne działa jednocześnie na obydwa tłoki , przecież żaden z nich nie jest w próżni prawda :?: :wink:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ