CHEMIA

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
nuska9
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 67
Rejestracja: 22 paź 2009, 19:33

CHEMIA

Post autor: nuska9 »

Witam mam kilka zadań do rozwiązania
1.W ilu molach dwutlenku węgla (COdwa) jest zawarte tyle samo tlenu, co w 14g tlenku węgla(CO)?
2.Oblicz ile jest atomów w 5cm sześciennych rtęci, jeżeli gęstość jej wynosi 13,5g/cm sześcienny.
3. Oblicz liczbę; a)moli cząsteczek, b)moli atomów, c)liczbę cząsteczek, d)liczbę atomów , zawartych w 1 kropli wody (m=50mg)
4. Przygotowano 302,2 g roztworu chlorku stronu nasyconego w temp.20stopniC, który następnie ogrzano do temp.100stopniC.Oblicz, jaką masę soli należy dodatkowo rozpuścić w roztworze w celu uzyskania ponownie roztworu nasyconego, jeśli rozpuszczalność soli w temp.20stopniC wynosi 55,6g/100g wody, a w temp. 100stopniC-101,3g/100g wody.
5. Oblicz stężenie procentowe nasyconego roztworu w pewnej temperaturze, jeśli rozpuszczalność wynosi 20,3g.
6. Oblicz stężenie molowe roztworu uzyskanego przez zmieszanie 350cm. sześciennych 0,2-molowego roztworu siarczanu(VI) magnezu, 100 cm sześciennych 0,12-molowego roztworu tej samej soli i 300 cm sześciennych wody.
7.Jak sporządzić 100 cm sześciennych roztworu NaOH o stężeniu 0,002 M, dysponując roztworem NaOH o stężeniu 0,4% i gęstości 1g/cm sześcienny oraz wodą.
Za pomoc bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
anka
Expert
Expert
Posty: 6585
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:25
Podziękowania: 30 razy
Otrzymane podziękowania: 1117 razy
Płeć:

Post autor: anka »

Znasz odpowiedź do zadania, to ją podaj. Łatwiej będzie sprawdzić czy w rozwiązaniu zadania nie ma błędu.
nuska9
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 67
Rejestracja: 22 paź 2009, 19:33

Post autor: nuska9 »

Powieliło mi się przez pomyłkę, a później nie potrafiłam tego usunąć. Ciągle czekam na rozwiązanie. Czy jest tam ktoś kto umie i ma ochotę to rozwiązać. Bardzo proszę i dziękuję.
ODPOWIEDZ