Pytania dotyczące sześciokątów i siatek 3D.

Figury płaskie i przestrzenne, układ współrzędnych.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
toshigama
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2023, 08:30
Płeć:

Pytania dotyczące sześciokątów i siatek 3D.

Post autor: toshigama »

Okay, więc to nie jest praca domowa, jestem naprawdę ciekawy i nie wiem, jak sformułować moje pytania wystarczająco krótko, aby uzyskać spójną odpowiedź z Google.

Więc wiem, że sześciokąty są niesamowite. Są najsilniejszym kształtem przy najmniejszej ilości materiału, a także nieskończenie układają się w równinę. I tu mam pytania:

Sześciokąty zawsze były mi przedstawiane jako „Najsilniejsze”, ale z małym dodatkiem „za najmniej materiału”. Widzimy to w plastrach miodu, oczkach owadów itp. Teraz, gdyby limit materiału nie był problemem, gdybyś naprawdę miał nieskończoną ilość zasobów, aby stworzyć nieskończenie kafelkową równinę, która jest absolutnie najsilniejsza, jaka może być, czy nadal wychodziłaby jako sześciokąty, czy też jest jakiś silniejszy kształt tam, gdzie jest lepiej, ale wykorzystuje absurdalną ilość materiałów lub jest trudny do uformowania w sposób naturalny (tj. w naturze), co sprawia, że ​​jest nieistotny w większości konwersacji na ten temat.

Sześciokąty są świetne i mocne w sensie 2D, ale co z równiną 3D? Gdybyś chciał mocnego kształtu, prawdopodobnie pewnego typu „hedronu”, który zakładam, że układa trójwymiarową płaszczyznę w nieskończoność i jest bardzo mocny, niezależnie od kosztów materiału, co by to było? Dwudziestościan? dwunastościan? Ten, który jest najbliższy sześciokątowi, jaki przychodzi mi do głowy, to dwudziestościan ścięty, ten sam wzór, który jest używany na piłkach, ale te wykorzystują pięciokąty wraz z sześciokątami. Czy jest najsilniejszy (w sensie 3D) ze względu na wszystkie sześciokąty, czy też pięciokąty to kompromitują? Jeśli to nie jest najsilniejsze, to co jest?

Mam nadzieję, że formułuję pytania w sposób zrozumiały. Naprawdę jestem ciekawy, jak zmienić płaszczyznę z 2D na 3D, a następnie dowiedzieć się, jaki jest najsilniejszy kształt, który układa płytki w nieskończoność, niezależnie od kosztów materiałów, ale to sprawiło, że pomyślałem o sześciokątach. Jestem bardzo ciekawy, więc każda pomoc byłaby mile widziana.
ODPOWIEDZ