Prymitywny jaskiniowiec prosi o pomoc

Figury płaskie i przestrzenne, układ współrzędnych.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
obalikawa
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2022, 11:59
Płeć:

Prymitywny jaskiniowiec prosi o pomoc

Post autor: obalikawa »

Witam wszystkich. Jestem prawdopodobnie najbardziej ubogą w matematykę osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem, ale nadrabiam to wspaniałą osobowością. Mam pytanie. Tworzę cel do rzucania, w który moja córka będzie rzucać toporami. Niedawno kupiłem krąg sekwoi o średnicy 44 i grubości 5 cali. Zamiast gigantycznego stojaka lub sztalugi, czy nawet urządzenia do zawieszania Targetu, które musiałbym konstruować i dekonstruować za każdym razem, gdy chciałem użyć siekiery Target, widziałem lepsze rozwiązanie, które polegało na wywierceniu trzech otworów w naboju, dwóch na dół, aby go utrzymać, a jeden z tyłu, aby ustawić go pionowo.

Moje pytanie brzmi: na trójnogu, z kawałkiem drewna, który jest okrągły, o średnicy 44 cali, grubości 5 cali i wadze około 50 funtów, używając 3 kołków o długości od 4 do 5 stóp (drewnianych prętów), aby go postawić, jakie byłyby najlepsze pozycje, kąty do wycinania otworów dla maksymalnej stabilności?

Pomyślałem, że jakaś mądra osoba tutaj może pomóc mi użyć wysokiej matematyki do niskobudżetowej zabawy.

Każda rada doceniana!
ODPOWIEDZ