Ciekawostka na temat geometrii

Figury płaskie i przestrzenne, układ współrzędnych.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
rathuweli
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2022, 15:37
Płeć:

Ciekawostka na temat geometrii

Post autor: rathuweli »

Czy wszyscy wiedzieliście, że napisana geometria to Geo-Me-Try. Lubię myśleć o tym jako o Me Try Geo (Geo może być również skrótem od Geometry). Pomogło mi to zrozumieć, że za każdym razem, gdy denerwowałem się na Geometrię, myślałem o tym małym zdaniu. To znaczyło, że mogę spróbować. W końcu niektórzy z największych matematyków i osób zajmujących się geometrią w pewnym momencie zmagali się z geometrią. Prawdopodobnie po prostu spojrzeli na problem z Geometrią z innego punktu widzenia i pomyśleli sobie „ja spróbuję geo”. Ja też to robię. Cały czas przyglądam się problemom z geometrią, patrzę na nie pod każdym kątem i robię każde możliwe równanie.

Oto fajny cytat, który wymyśliłem i mam nadzieję, że pamiętasz go, kiedy się zmagasz.

„Nie będziesz w stanie rozwiązać problemu, jeśli będziesz patrzeć prosto. Spójrz na to pod różnymi kątami. Teraz będziesz miał wiele różnych rozwiązań” – Annoynumus.

Każdy tutaj jest w stanie robić geometrię, bez względu na wiek, IQ, pochodzenie itp. Po prostu pamiętaj o tych rzeczach!
ODPOWIEDZ