czy te linie mają nazwy?

Figury płaskie i przestrzenne, układ współrzędnych.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
IseyGarfield
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2021, 15:25
Płeć:

czy te linie mają nazwy?

Post autor: IseyGarfield »

staram się zaprojektować coś do użytku w domu, i w trakcie tego zacząłem się zastanawiać, czy różne teoretyczne linie geometryczne faktycznie mają określone nazwy. więc postaram się wyjaśnić. przepraszam, jeśli jestem złym tłumaczem. mam nadzieję, że rozumiecie, o co próbuję zapytać

rysujesz sześcian na kartce papieru. kropkowane linie, które pokazują krawędzie, których nie widać z Twojej lokalizacji. czy te linie mają nazwę?

2 . jeśli masz kostkę (pudełko). a w środku latają komary. i jesteś w stanie wystrzelić strzałę przez swój sześcian i wbić kilka mozzów jednocześnie. czy trajektoria tej strzałki ma nazwę/określone słowo. strzała może iść w dowolnym kierunku, ale jest cieśniną.

3. jeśli złapiesz 2 lub 3 takie komary i zawiążesz między nimi kawałek sznurka. następnie pozwól im latać w środku. robisz zdjęcie, żeby uchwycić stopklatkę tego sznurka. czy linia tego ciągu wewnątrz kostki miałaby konkretną nazwę?

dziękuję i przepraszam, jeśli moje pytania są denerwujące/bolesne.
ODPOWIEDZ