Nie wiem, jak uczyć się geometrii w szkole i doskonalić przedmioty, dla których nie potrafię rozwiązywać problemów?

Figury płaskie i przestrzenne, układ współrzędnych.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
JackLeach
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2021, 21:25
Płeć:

Nie wiem, jak uczyć się geometrii w szkole i doskonalić przedmioty, dla których nie potrafię rozwiązywać problemów?

Post autor: JackLeach »

!! To jest repost sprzed kilku dni, ponieważ nie miałem odpowiedzi !!

Tak, nagłówek prawie wszystko obejmuje. Na przykład nie mogę łatwo rozwiązać problemów z trójkątem, nawet jeśli są one dość łatwe dla innych facetów w moim wieku, a ponieważ stopień trudności problemów staje się coraz wyższy, nie jestem w stanie ich rozwiązać. Wydaje się, że zmienia się to w nieskończoną lukę.

Nie jestem dobry w geo, więc nie mogę rozwiązać -> nie mogę być lepszy, ponieważ nie mogę rozwiązać -> nie mogę rozwiązać, ponieważ i tak nie jestem lepszy

Nie wiem, czy źle robię notatki na zajęciach, czy po prostu nie mam takiego „wyglądu”, żeby być dobrym z geometrii. Jak można po prostu rozwiązywać i studiować geometrię?
Mafmayks
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2021, 22:21
Podziękowania: 8 razy
Płeć:

Re: Nie wiem, jak uczyć się geometrii w szkole i doskonalić przedmioty, dla których nie potrafię rozwiązywać problemów?

Post autor: Mafmayks »

cześć, postanowie się wypowiedzieć chociaz wiedzę z matmy mam niewielką. Ale wiem jak to jest, zacząłem się uczyć od paru miesięcy (znaczy solidnie, dużo), bo wcześniej troche olewałem, ale myślę ze dzięki nauce od najprostrzych po trudniejsze i jeszcze trudniejszych zadaniach mam opanowanych kilka działów na 4/5 . może np masz braki w teori, twierdzeniach, wlasnosciach (sam mam jeszcze SPORO) przez co mozesz np czegos nie zauwazac. ale rób jak najwięcej zadań (ze zrozumieniem), a będą się często powtarzać schematy i rozwinie ci się ten zmysł. ogolnie nie wiem na jakim jestes poziomie, ale myślę ze moja rada jest prosta i uniwersalna (u mnie to działa) i mam nadzieje ze pomoze
ODPOWIEDZ