Rozliczenie finansów

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Bishop
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2020, 23:09
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Rozliczenie finansów

Post autor: Bishop »

Witam.
Po raz pierwszy w życiu poczułem się ułomny z matematyki :D Staram się obliczyć ile moi współlokatorzy (siostra i szwagier) są mi winni pieniędzy. Ogólnie zrzucamy się po równo na wszystko, jednak w jednym miesiącu z pewnych względów wydaliśmy całkiem odmienne sumy i teraz nie mogę dojść ile każdy z nich powinien mi oddać żebyśmy teoretycznie wydali po tyle samo. Tyle wydaliśmy:
Ja: 631 zł Szwagier 98zł Siostra: 328 zł. Liczę to już na chyba 3 sposób i za każdym razem wychodzi mi co innego :D Pomóżcie :D
Bishop
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2020, 23:09
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Rozliczenie finansów

Post autor: Bishop »

Wychodzi mi teoretycznie koło 139 zł ale nie jestem co do tego pewny :D
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Rozliczenie finansów

Post autor: korki_fizyka »

Nie martw się wszystko zostaje w rodzinie! :D
szwagier - 254,33 zł
siostra - 24,33 zł
1 grosz w tym zamieszaniu został zgubiony więc musisz im go darować ;)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Bishop
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2020, 23:09
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Rozliczenie finansów

Post autor: Bishop »

Ok. Ja swoją odpowiedź oczywiście źle opisałem, bo to 139 wyszło mi ze średniej w przeliczeniu na osobę, bo nie wiem jak oni między sobą się rozliczali :D Ale widzę że wychodzi praktycznie na jedno z twoimi :D Czyli jednak o północy mimo że nie wiedziałem w ogóle co ja liczę i czy dobrze ale mózg mi dobrze podpowiadał :D Dzięki za pomoc :D
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Rozliczenie finansów

Post autor: korki_fizyka »

Zadałeś pytanie ile są Tobie winni i taką dostałeś odpowiedź. Na inne pytanie odpowiedź byłaby inna. więc trzeba uważać o co się pyta ;)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ