Pierwsze kroki w fizyce matematycznej i teorii strun

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
papaku
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2022, 12:16
Płeć:

Pierwsze kroki w fizyce matematycznej i teorii strun

Post autor: papaku »

Mam przybity pierwszy rok zajęć z matematyki i planuję dostać się do fizyki matematycznej, aby studiować teorię strun. Mam bardzo mało formalnego wykształcenia fizycznego, jednak pracowałem z elektromagnetyką stosowaną przez całe studia, odkąd jestem inżynierem elektrykiem. Moim celem jest nauczenie się zastosowania orbifoldów w teorii strun w ciągu najbliższych 5 miesięcy. Oto mój plan krok po kroku, jak zaatakować to:

Naucz się mechaniki klasycznej + geometrii symplektycznej

Naucz się mechaniki kwantowej (znam już teorię reprezentacji, więc zastanawiam się nad wyborem książki dla matematyków)

Naucz się teorii strun

Poznaj teorię orbifold i zastosuj ją w teorii strun

Czego mi brakuje w tym planie? Jak zaprojektować samodzielny kurs, aby nauczyć się tych tematów? Wiem, że współczesna fizyka jest niesamowicie głęboka i nie chcę studiować fizyki jako „przepakowanej matematyki”. Jednak nadal bardziej interesuje mnie matematyczna strona rzeczy.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Pierwsze kroki w fizyce matematycznej i teorii strun

Post autor: korki_fizyka »

Skoro już coś "studiowałeś" to pierwsze kroki w fizyce matematycznej już zrobiłeś.
Do mechaniki kwantowej polecam serię Leonarda Susskinda.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ