zadanie z ciagów...help!

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
ktoś17
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:38

zadanie z ciagów...help!

Post autor: ktoś17 »

Miary kątów wielokąta tworzą ciąg arytmetyczny, którego różnica równa się 4, a miara największego kąta wynosi 172. Ile boków ma ten wielokąt?
snufkin_
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:00

Post autor: snufkin_ »

jest taki wzor bodajze (n-2)180stopni na ilosc wierzcholkow albo bokow w wielokacie juz nie pamietam dokladnie ;p brzmi znajomo skad ono jest?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, 14:07 przez snufkin_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

katia
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2008, 18:43

Post autor: katia »

ja mam pytanie. Robilam sobie to zadanko ostatnio ( z arkuszy pazdro chyba) i nie mialam pomyslu na ten ciag wiec stwierdzilam ze bede rozwazac kolejne sumy i znajde liczbe wierzcholkow dla ktorej suma tego ciagu sie zgadza. Wyszlo mi ladnie owszem 12 ale czy takie brzydkie rozwiazanie byloby jakos punktowane?
matóżysta
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2008, 17:30

Post autor: matóżysta »

Z tego co mi wiadomo, jeśli rozwiązanie jest prawidłowe i zapisy również, to egzaminator musi przyznać pełną liczbę punktów.
kamilka
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2008, 14:46

Post autor: kamilka »

Moim zdaniem za takie rozwiązanie nie ma pełnej liczby punktów,ale moze jestem pesymistka:P
ktoś17
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2008, 13:38

Post autor: ktoś17 »

dzieki za rozwaizanie:)
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

katia pisze:ja mam pytanie. Robilam sobie to zadanko ostatnio ( z arkuszy pazdro chyba) i nie mialam pomyslu na ten ciag wiec stwierdzilam ze bede rozwazac kolejne sumy i znajde liczbe wierzcholkow dla ktorej suma tego ciagu sie zgadza. Wyszlo mi ladnie owszem 12 ale czy takie brzydkie rozwiazanie byloby jakos punktowane?
To można tak napisać, żeby to było poprawne rozwiązanie, ale to nie jest proste. Z tego zapisu musi być np. jasne, że jest to jedyny wielokąt dla którego się zgadza. Nie wystarczy znaleźć przykład, trzeba znaleźć wszystkie możliwe przykłady.
katia
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2008, 18:43

Post autor: katia »

ehhh...no to nie niestety tak nie potrafie :P mam nadzieje tylko ze jak dostane zadanie na ktore nie mam pomyslu i tak brzydko zrobie to jaaks czesc pktow dostane...
ODPOWIEDZ