Wyznaczenie gęstości ciała stałego

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
mateusz1224
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2018, 12:44

Wyznaczenie gęstości ciała stałego

Post autor: mateusz1224 »

Hej,
Mam obliczyć wszystkie wartości w tabeli ( dla walca ). Posiadam zmierzoną masę wyoskość i średnicę no i potrzebuję pomocy pryzy wszystkich pustych polach. Jaką podać liczbę błędu przed zaokrągleniem i po jeśli każdy pomiar z pięciu był taki sam?

PS. do zważenia używalismy wagi o dokładności 1 grama, a do pomiarów wielkości walca zwykłej linijki z podziałką co 1 mm.
Z góry dziękuje
Obrazek
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Dziwne, że wszystkie pomiary są takie same ale wtedy nie trzeba liczyć średniej bo będzie też identyczna obojętnie przed czy po zaokrągleniu. BTW do ilu miejsc masz zaokrąglić wynik końcowy ?
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
mateusz1224
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2018, 12:44

Re:

Post autor: mateusz1224 »

korki_fizyka pisze:Dziwne, że wszystkie pomiary są takie same ale wtedy nie trzeba liczyć średniej bo będzie też identyczna obojętnie przed czy po zaokrągleniu. BTW do ilu miejsc masz zaokrąglić wynik końcowy ?

szczerze to nie mam pojęcia do ilu miejsc, nie padło takie polecenie z tego co pamietam :/ Była mowa o cyfrach znaczących
mateusz1224
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2018, 12:44

Post autor: mateusz1224 »

w informacjach jakie mam w arkuszu wzorem na błąd wysokości i srednicy jest trzykrotnośc wartości odchylenia standardowego sredniej SD. Dlaczego nie jest to pierwiastek z wariancji ?
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

viewtopic.php?f=45&t=86329
po co dublujesz posty :?: :!:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ