OCENA BŁĘDU. LICZENIE BŁĘDU WYNIKU *FIZYKA*

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
bastianhd
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2018, 18:10
Płeć:

OCENA BŁĘDU. LICZENIE BŁĘDU WYNIKU *FIZYKA*

Post autor: bastianhd »

Witam serdecznie. Mam problem z policzeniem błędu. Część obliczeń już zrobiłem, załączam zdj danych i obliczeń: https://drive.google.com/file/d/1oR5dl1 ... sp=sharing. Natomiast mam problem liczeniem błędu. Treść: Treść:
Przy wyznaczaniu równoważnika elektrochemicznego miedzi możemy oszacować maksymalny błąd metodą pochodnej logarytmicznej. Wyznaczajac maksymalny błąd pomiaru równoważnika elektrochemicznego wodoru należy stosować metodę różniczkową. W tym przypadku k wyrazamy jako funkcję szesciu zmiennych(V,p3,p2,h,t,T) Przy ocenie błedu pomiaru I uwzględniamy klasę przyrządu(amperomierza). Błąd pomiaru czasu oceniamy biorąc pod uwagę dokładność odczytu na sekundomierzu oraz uwzgledniajac poprawke na uruchomienie i zatrzyanie sekundomierza(0,4s). Przy pomiarze masy katody nalezy uwzglednic dwukrotne wazenie i za delta m przyjac 2*delta m1(gdzie delta m1 dokladnosc wazenia) Za deltaV wodoru przyjmujemy objetosc przypadajaca na jedna podzialke skali woltametru

Dokładność ważenia byla do czwartego miejsca po przecinku, klasa amperomierza 0,5
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Czy różniczkowanie nie jest ci obce :?:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
bastianhd
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2018, 18:10
Płeć:

Re: OCENA BŁĘDU. LICZENIE BŁĘDU WYNIKU *FIZYKA*

Post autor: bastianhd »

Jest mi obce i nie mam pojęcia jak to zrobić. Z jakiego wzoru trzeba korzystać w tym przypadku ? Jestem zielony w tych tematach, a potrzebuje zaliczenia tego sprawozdania ...
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Nalezy skorzystać ze wzoru na różniczkę zupełna i logarytmiczną.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ