Średnia ważona u krawca

Zadania niepasujące do innych kategorii.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Maturzysta2k18
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 109
Rejestracja: 24 lis 2017, 19:27
Podziękowania: 83 razy
Płeć:

Średnia ważona u krawca

Post autor: Maturzysta2k18 »

Właściciel zakładu krawieckiego przed wprowadzeniem nowego modelu sukienki, robi sondaż badając gusta kobiet w trzech kategoriach, F z waga 6, M z waga 3, oraz K z waga 1. Każda zapytana klientka przyznaje każdej z wymienionych kategorii ocenę. Ocene końcową modelu sukienki, właściciel oblicza jako średnia ważona średnich ocen w poszczególnych kategoriach. W wyniku badania okazało się, że średnia ważona z kategorii M = 5,6 , z kategorii K = 9,5 oraz średnia ważona ocen w poszczególnych kategoriach ma wartość 6,23. Zatem średnia ocena w kategorii F jest równa?
Odp. 6
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Maturzysta2k18
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 109
Rejestracja: 24 lis 2017, 19:27
Podziękowania: 83 razy
Płeć:

Post autor: Maturzysta2k18 »

Znam wzory, sporo zadań zrobiłem z działu statystyki, ale to mi nie wychodzi. Czasem tak jest, że nie zauważam jakiegoś banalnego wyjścia, więc proszę o pomoc tutaj :P...
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

\(\frac{3 \cdot 5,6+1 \cdot 9,5+6 \cdot x}{3+1+6}=6,23 \So x=...\)
podstawiłam do pierwszego wzoru wysłanego przez korki_fizyka.
Maturzysta2k18
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 109
Rejestracja: 24 lis 2017, 19:27
Podziękowania: 83 razy
Płeć:

Post autor: Maturzysta2k18 »

Haha okej czyli banał. Dziękuję bardzo :D!
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

raczej leniuch nie banał :D ja w kazdym bądź razie już nie pomogę więcej..
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

Na mnie możesz liczyć. Ja to lubię :).
Maturzysta2k18
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 109
Rejestracja: 24 lis 2017, 19:27
Podziękowania: 83 razy
Płeć:

Post autor: Maturzysta2k18 »

@korki_fizyka
Z ręką na sercu robiłem to zadanie 20 minut strasznie je komplikujac już na etapie wypisywania danych (za dużo zmiennych) i nie mogłem do niczego dojść, więc spytałem tutaj - nie mogę poświęcać 2h na jedno zadanie, bo matura już za ~ 90 dni, a ja mam jeszcze sporo materiału do przerobienia. Mogę tylko jeszcze dodać, że nie jestem osobą, która czeka na gotowca, bo wiem, że to mi niewiele da (zresztą moja nauczycielka nie sprawdza nawet prac domowych...), ale jak trafiam na coś co mnie przerasta to szukam pomocy, żeby przy następnym takim zadaniu jakaś lampka w głowie się zaświeciła :D.

@radagast dziękuję serdecznie :D!
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6267
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Na maturze tez nie poświęcaj aż tyle czasu na jedno zadanie, bo nie zdasz. Po prostu opuszczaj takie zadanie i rozwiązuj inne.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ