Informatyka

Zadania niepasujące do innych kategorii.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Busik
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Płeć:

Informatyka

Post autor: Busik »

( proszę o formę graficzną):
Zad 1
Skonstruuj algorytm iteracyjny w postaci schematu blokowego realizujące wypisywanie podanych ciągów liczb całkowitych:
a) 5 - wyrazowy ciąg liczb całkowitych postaci (-4,-1,5,11,14)
b) 7 wyrazowy ciąg liczb całkowitych postaci (12,8,4,-4,-8,-12)

Zad 2
Skonstruuj algorytmy iteracyjne w postaci schematu blokowego realizującego następujące operacje ( dla wszystkich przykładów n jest liczbą naturalną większa od 0, wprowadzaną z klawiatury):
c)Obliczanie sumy n-wyrazowego ciągu liczb całkowitych postaci (-10,-4,2,8,14,20..)
d)Obliczanie sumy n-wyrazowego ciągu liczb całkowitych postaci (1,-2,4,-8,16,-32..)

Wiem, że wydaję się proste. Gdy mam przykład np.
Skonstruuj algorytmy iteracyjne w postaci schematu blokowego realizującego następujące operacje ( dla wszystkich przykładów n jest liczbą naturalną większa od 0, wprowadzaną z klawiatury):
a) Wyświetlanie n-wyrazowego ciągu liczb całkowitych postaci (3,6,12,24,48..)
b)Wyświetlanie n-wyrazowego ciągu liczb całkowitych postaci (-3,6,-12,24,-48..)
to rozumiem jak to zrobić gdyż ciąg zachowuję się podobnie( np kolejne wyrazy ciągu są równe +3 jak w przykładzie a.) Generalnie wiem jak narysować schemat w magicznych bloczkach jednak nie wiem jak zrobić schematy dla tych 4 przykładów gdy liczby nie zachowują regularności
ODPOWIEDZ