Dobre zasoby dotyczące geometrii analitycznej?

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
ilorametis1
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2020, 17:16
Płeć:

Dobre zasoby dotyczące geometrii analitycznej?

Post autor: ilorametis1 »

Cześć chłopaki,

Ćwiczę na zbliżający się semestr (ma to nastąpić za 2 tygodnie) już prawie 4 tygodnie. Na zajęciach omówiliśmy algebrę wektorów (wyrażanie wektorów poprzez ich kombinacje liniowe), skalar, wektor i iloczyn mieszany, a teraz zaczęliśmy używać wektorów w geometrii analitycznej. Zadania obejmują obliczenie równania płaszczyzny i obliczenie odległości od płaszczyzn do punktów. Omówiliśmy również linie.

Mimo że poświęcam w to 1-2 godziny dziennie, nie mogę złapać samolotów. Na przykład w jednym zadaniu miałem płaszczyznę równoległą do osi z i do prostej, której równanie zostało podane, a także dostałem punkt, ale nie mogłem wymyślić, co robić. To właściwie mój problem, patrzę na zadanie i nie wiem, jakie kroki powinienem podjąć.

Czy ktoś ma jakieś dobre zasoby na powyższe tematy? Muszę też przyznać, że właśnie omówiliśmy wczoraj ćwiczenia dotyczące samolotów (więc wciąż jest trochę świeże), ale zainwestowanie 1 godziny w rozwiązanie ćwiczeń tylko po to, aby odkryć, że potrafię rozwiązać 2 lub 3 na 10 jest frustrujące !

Czy ktoś może mi pomóc?

Z góry dziękuję!
ODPOWIEDZ