Obliczanie Sq. Ft cylindrycznego zbiornika lub silosu.

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
JaceIan
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2020, 12:43
Płeć:

Obliczanie Sq. Ft cylindrycznego zbiornika lub silosu.

Post autor: JaceIan »

Musisz obliczyć stopę kwadratową tak, jakbyś obliczał dla konstrukcji. Jeśli za magazyn o powierzchni 32 000 stóp kwadratowych zapłacę 2,00 USD, a zbiorniki na 1,00 USD za stopę kwadratową, to mają 4 zbiorniki na nieruchomości o wielkości 500 gal, 20000 galonów, 150 000 galonów i 800 000 galonów, jak wyliczyć powierzchnię każdego zbiornika? Liczby są losowe i dodane tylko w celu wyjaśnienia tego, co próbuję zrobić. Jeśli odpowiedź $ nie pomoże, muszę mieć proces ujednolicenia, kiedy wystawiam rachunki za czołgi.

Myślałem, że może przekrój poprzeczny w kierunku wzdłużnym, ale niektóre zbiorniki są w porcie i są o wiele za duże, aby nawet pomyśleć o pomiarze w pionie. Jednak właściciele zawsze mają ogólne pojęcie o tym, ile galonów mieszczą ich zbiorniki. Większość zbiorników, których potrzebuję, ma 20000 galonów. Innym sposobem, który wypróbowałem, jest obwód zbiornika × 3,14, a następnie pomnożenie przez wysokość, tak jak przy obliczaniu farby dla kolumny.

Na koniec zobaczyłem kalkulator online, ale nie miał to dla mnie sensu, ponieważ wyjaśnił, że 1 gal to 0,2614 stopy kwadratowej, ale obliczył 20 000 galonów na 192 stopy kwadratowe. Dlaczego nie miałoby to być 20 000 x 0,2614

I niestety tak, ładowanie ilościowe nie wchodzi w grę, musi być ustalane na metry kwadratowe. Ślad jest taki, jak to się teraz robi, ale byłem oburzony, ponieważ niektóre czołgi są cholernie blisko trzech pięter, a inne mogą mieć 2 stopy wysokości ... nie ma sensu. Więc jeśli zbiornik jest pionowy, wysiadają z łatwością w porównaniu do tych ze zbiornikami na właściwościach poziomych.
ODPOWIEDZ