Gotowane Jajko W Kuchence Mikrofalowej

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
sheni45
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2023, 10:55
Płeć:

Gotowane Jajko W Kuchence Mikrofalowej

Post autor: sheni45 »

Zwykle u mnie kupowano i zjadano większe jajka (ok. 6-7 cm), ale ostatnio moja Mama kupiła miejscowe mniejsze jajka (ok. 3-4 cm).

Jajka na twardo stygną, jeśli zapomnę je zjeść i zostawię je na stole w talerzu/misce, więc podgrzewam je trochę w mikrofalówce na dużej mocy przez 15 sekund (moc wyjściowa mikrofal to 900W) i wychodzą ciepło bez problemu.

Jednak włożyłem nową małą gotowaną do mikrofalówki, te same ustawienia i cholera eksplodowała. Moje pytanie brzmi: czy mniejsze jajko eksplodowało, ponieważ znajdowało się w pobliżu długości fali (lub wielokrotności długości fali) emitowanej przez kuchenkę mikrofalową? A może dlatego, że była to inna struktura materiału żółtka w mniejszym jajku?

Przepraszam za dziwne pytanie, ale interesują mnie mikrofale.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Gotowane Jajko W Kuchence Mikrofalowej

Post autor: korki_fizyka »

Mi tez często jajka eksplodowały z braku wody :D
teraz już zalewam wrzątkiem i dalej zajmuję się swoimi sprawami czyli np. rozwiązywaniem zadań ;)
a kuchenki mikrofalowej nigdy nie używam,bo to niezdrowe :)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ