Kinematyka równia pochyła

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Pioter47
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2020, 17:21
Płeć:

Kinematyka równia pochyła

Post autor: Pioter47 »

Cześć,

Mam problem z zadaniem z kinematyki, zdaje sobie sprawe ze dla was to zadanie jest pewnie szokujaco proste, niestety ja dopiero wkraczam na niebezpieczne wody fizyki i nie potrafie go rozwiazac

Otoz

dziecko o masie 40 kg zsunelo sie po slizgawce o dlugosci d=5 m, ktora tworzy kat 30 stopni z poziomem, wspolczynnik tarcia kinetycznego pomiedzy dzieckiem a slizgawka wynosi 0.10, dziecko na poczatku slizgawki mialo predkosc 0.5 m/s.

ile energii mechanicznej zamienilo sie na cieplna?

Przepraszam za brak polskich liter
wiem za niektorzy z was moga sie oburzyc ze prosze o rozwiazanie nic od siebie nie wnoszac, jednak naprawde moje zdolnosci do fizyki sa niesmiesznie niskie.

bede wdzieczny za kazda rade odnosnie tego zadania.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Kinematyka równia pochyła

Post autor: korki_fizyka »

Na wody fizyki wkracza się w klasie 6 szkoły podstawowej i nie są one wcale niebezpieczne ;)
\(\Delta E = Energia \ u \ góry\ (E_p + E_k) - energia\ na \ dole\ (E_k) - praca\ przeciwko\ sile\ tarcia\ (W)\)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ